BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANIN MESAJI
BAŞKANA ULAŞIM
FOTOĞRAF ALBÜMÜ
BELEDİYE MECLİSİ
FAALİYET RAPORLARI
MÜDÜRLÜKLER
ESKİ BAŞKANLAR
ETİK KOMİSYONU
KAMU HİZMET STANDARTI
STRATEJİK PLAN
PROJELERİMİZ
HABERLER
DUYURULAR
ETKİNLİKLER
KAYBETTİKLERİMİZ
İMAR PLANI İLANLARI
GENEL BİLGİLER
TARİHİ BİLGİLER
COĞRAFİ BİLGİLER
MAHALLE VE MUHTARLAR
KÖY VE KASABALAR
e-BELEDİYE
ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİ
EMLAK VERGİSİ
İŞYERİ RUHSATI
SU ABONELİĞİ
EVLENDİRME İŞLEMLERİ
CENAZE-DEFİN İŞLEMLERİ
DİĞER BİLGİLER
GENEL BİLGİLER
İLETİŞİM FORMU
TELEFON REHBERİ
 
» Hizmetlerimiz  » Diğer Bİlgiler
Diğer BilgilerYangın ve patlama, can kurtarma, kötü hava şartları, yıkım ruhsatı, hafta sonu çalışma izin belgesi hakkında genel bilgiler

Yangın ve Patlama

Yangın, su baskını, çöküntü olaylarında, boğulmalarda, asansörde mahsur kalma durumlarında, iş yerlerinizde alınması gereken yangın öncesi tedbirlerin alınması gibi her türlü kaza ve tehlike anında ihbarlarınızı itfaiye müdürlüğüne telefon edebilirsiniz.

110 numaralı telefon 24 saat hizmetinizdedir. Lütfen karşınıza çıkan görevliye yangın veya patlamanın yerini, açık adresini, görevliye yangının veya patlamanın yerini, açık adresini, mümkünse yangının sebebini bildiriniz. Yangının yayılmasını önlemek için kapı ve pencereleri kapatınız görevlilerden başka kimsenin içeriye girmesini engelleyiniz.

Can Kurtarma 

Acil tüm yardımlar için 110 telefon numaramız emrinizdedir. Yüksek binalarda mahsur kalma, trafik kazalarına araçta sıkışma asansörlerde mahsur kalma, kuyuya düşme, bina çökme, asansörlerde mahsur kalma, kuyuya düşme, bina çökmelerinin altında kalma, boğulma, intihar, toprak kaymaları gibi doğal afetlerde acilen Belediyemizi haberdar edebilirsiniz. Kaza ve tehlikeleri asgari düzeyde riskini azaltmak sizin elinizdedir.

Kötü Hava Şartları

Kar, tipi, don ve sis için vatandaşımızın gündelik hayatını aksatacak duruma gelirse, bu konuda başvurulacak en önemli kurum tabi ki Belediyemizdir. Belediyemiz elinden gelen tüm gayreti seferber eder, vatandaşın yardımına koşar. Belediye bu gibi durumlarda diğer ilgili devlet kurumlarıyla işbirliği içine girer.

Yıkım Ruhsatı 

Yıkım ruhsatı alınabilmesi için aranılan şartlar;

-Binanın Boş Olması

-Elektrik ve suyun kesilmiş olması

-Tüm emlak vergilerinin yatırılmış olması

-Binanın eski eserle ilişiğinin olmaması

-Yıkımın bir fenni mesul nezaretinde yapılması

-Varsa noterden tasdikli hissedar muvafakayetinin alınması.

-Toprağın Belediyenin belirttiği yere dökülmesi

İster temel açma isterse yıkım olsun etrafının çevrili ve emniyet tedbirleri, kazı toprağının döküleceği yer ve döküldüğüne dair tutanak getirilecektir.

Hafta Sonu Çalışma İzin Belgesi Alınması 

Hafta sonu tatili çalışması izin belgesi almak isteyenlerin gerekli belgeleri getirmeleri halinde izleyen işgünü izin belgeleri verilir.

Gerekli Belgeler
İlk defa başvuruyorsa

-Ruhsatların bir fotokopisi

-1 Adet fotoğraf

-Damga pulu

Daha Önce İzin Belgesi Varsa

-Eski belge sahiplerinin cezalı duruma düşmemeleri için her yılın Ocak ayında başvurmalarında yarar vardır. Bir önceki belgenin aslı, fotokopisi ve damga pulu ile başvurmaları gerekmektedir.

Hafta sonu tatili ve Ulusal bayram günlerinde izne tabi olmayan, (izin almadan çalıştırılabilecek) :

Tiyatro ve konser salonları, kahvehaneler, lokantalar, kulüp ve lokaller, turistik, hediyelik ve hatıra eşya satan yerler, fotoğraf stüdyoları, hastaneler, eczaneler, matbaalar, kütüphaneler,, gazete bayileri, doktorlar, oteller, sinemalar, liman, iskele, istasyon ve gümrük şirketleri, dispanserler ve müzeler. Bunların dışında kalan tüm işyerlerinin 2464 sayılı Belediye Gelirleri kanununun 58. ve 60. maddeleri, 394 sayılı Hafta Tatili hakkındaki kanun gereğince Hafta tatili ve Ulusal Bayram günlerinde Belediyeden, açık bulunmaları için tatil günlerinde çalışma ruhsatı almaları mecburidir.