BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANIN MESAJI
BAŞKANA ULAŞIM
FOTOĞRAF ALBÜMÜ
BELEDİYE MECLİSİ
FAALİYET RAPORLARI
MÜDÜRLÜKLER
ESKİ BAŞKANLAR
ETİK KOMİSYONU
KAMU HİZMET STANDARTI
STRATEJİK PLAN
PROJELERİMİZ
HABERLER
DUYURULAR
ETKİNLİKLER
KAYBETTİKLERİMİZ
İMAR PLANI İLANLARI
GENEL BİLGİLER
TARİHİ BİLGİLER
COĞRAFİ BİLGİLER
MAHALLE VE MUHTARLAR
KÖY VE KASABALAR
e-BELEDİYE
ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİ
EMLAK VERGİSİ
İŞYERİ RUHSATI
SU ABONELİĞİ
EVLENDİRME İŞLEMLERİ
CENAZE-DEFİN İŞLEMLERİ
DİĞER BİLGİLER
GENEL BİLGİLER
İLETİŞİM FORMU
TELEFON REHBERİ
 
» Başkan  » Başkanın Mesajı


Başkanın Mesajı 20.06.2016

 İki yılın ardından...

Cenab-ı Allah´ın nasip etmesi ve sizlerin teveccühü ile göreve gelişimizin ikinci yılını doldurmuş bulunmaktayız.

Yüzü geleceğe dönük, güçlü bir kent oluşturmanın çabası içerisinde dolu dolu geçirdiğimiz 24 ayda önemli çalışmalara imza attığımıza inanıyorum.

Bolvadin´de en önemli sorunun şehirleşme ve bunun paralelinde imar konusu olduğunu hepimiz biliyoruz.

Yönetim olarak önümüzdeki iki yıl içerisinde bu konularda oldukça radikal adımlar atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Başarımızın temeli tasarrufu ön plana çıkaran, gereksiz harcamalardan ısrarla kaçınan yönetim anlayışımızdır. Bu sayede pek çok konuda maliyetleri en aza indirerek, daha çok hizmet etme imkanını elde ettik.

İlçedeki tüm resmi ve sivil kurumlarla uyum ve dayanışma içerisinde olmaya çalıştık. Çünkü yaşadığımız şehrin en ileri seviyeye ulaşması, o şehirde yaşayan insanların ortak hareket etme özelliği ile orantılıdır düşüncesindeyim.

Özellikle büyük ortağı olduğumuz Bolgiysan A.Ş. nin gelişmesi, çalışma alanlarını genişletmesi bizim için büyük önem taşımaktır.

Bunun ilçe ekonomisine olan katkısının yanı sıra, kıymetli büyüğümüz Nurettin Topçu´nun “Dava bir milletin kalkınması, işsiz bir millete iş bulma davasıdır” sözüyle de doğrudan alakası vardır. Sizlerin de takip ettiği gibi bugün itibariyle bu şirket bünyesinde çok sayıda kardeşimizi istihdam eder duruma geldik.

Sivil Toplum Kuruluşlarına önem veren bir Belediye Başkanı olarak, ilçemizde bu anlamda faaliyet gösteren bazı dernek ve platforma elimizden gelen tüm desteği verdik. Bazılarına yeni belediye binamızda yer tahsis ettik. Bilhassa Kent Konseyimizin kuruluş amacına uygun olarak çalışmalarını yürütebilmesi için zemin hazırladık.

Bolvadin´in ciddi atılımlara ve zaman kaybetmeden başlanması gereken çalışmalara ihtiyacı olduğunu biliyoruz.

Bu amaçla hazırladığımız takvim doğrultusunda, planlı bir şekilde ve aciliyet önceliğine göre yürütülen çalışmalarda bugüne kadar başarılı sonuç aldığımız ortadadır.

Takdir ve teşviklerinizin yanı sıra verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum.

İki yıllık süreç içerisinde yaptığımız her çalışmayı istişare esasına dayanarak yürütme gayretinde olduk. İlgili kurum, kuruluş ve kişilerle uyum içerisinde ve karşılıklı anlayışla yürüttüğümüz çalışmalarda; toplum ile birey arasındaki adaleti dengeleme ve hakkaniyete dayanan faaliyetler yürütmeyi hedefledik.

Şunu net olarak belirtmek istiyorum. Toplumun hakkına tecavüz edilen yerde biz olmayacağız. Toplumu dışlayan ve yok sayan hiçbir faaliyetin içerisinde bizi göremeyeceksiniz. Bolvadin Belediyesi güçlünün adaletini değil, adaletin gücünü sağlayarak görevlerini yerine getirecektir.

Bu düşüncelerle, bir anlamda faaliyet raporu sayılabilecek bu yayını takdirlerinize sunuyor, hepinizi Allah´a emanet ediyorum.

 

Fatih KAYACAN
Belediye Başkanı