BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANIN MESAJI
BAŞKANA ULAŞIM
FOTOĞRAF ALBÜMÜ
BELEDİYE MECLİSİ
FAALİYET RAPORLARI
MÜDÜRLÜKLER
ESKİ BAŞKANLAR
ETİK KOMİSYONU
KAMU HİZMET STANDARTI
STRATEJİK PLAN
PROJELERİMİZ
HABERLER
DUYURULAR
ETKİNLİKLER
KAYBETTİKLERİMİZ
İMAR PLANI İLANLARI
GENEL BİLGİLER
TARİHİ BİLGİLER
COĞRAFİ BİLGİLER
MAHALLE VE MUHTARLAR
KÖY VE KASABALAR
e-BELEDİYE
ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİ
EMLAK VERGİSİ
İŞYERİ RUHSATI
SU ABONELİĞİ
EVLENDİRME İŞLEMLERİ
CENAZE-DEFİN İŞLEMLERİ
DİĞER BİLGİLER
GENEL BİLGİLER
İLETİŞİM FORMU
TELEFON REHBERİ
 
» Güncel  » Haberler

BOLVADİN'DE TARİHİ GÜN!
 

BOLVADİN'DE TARİHİ GÜN!

Bolvadin'de tarihi bir gün daha yaşandı.
Taşeron Kanunu diye bilinen yasanın çıkması ile birlikte Türkiye'de ilk kez Bolvadin Belediyesi iştiraki Bolgiysan Yatırım A.Ş. bünyesinde bulunan işçilerin kadroya alınması ile şirket bünyesinde bulunan işçilerin sendikalaşma süreci resmen başladı.
Bolvadin Belediyesi işçileri için hazırlanan sözleşme töreninde konuşan Belediye Başkanı Fatih Kayacan "Hiç bir işçimizin mağduriyet yaşamasına bizim gönlümüz razı olmaz. Bu anlamda 2014 başında maaşını dahi alamayan temizlik işçisi  kardeşlerimiz vardı. Bugün düzenli ödenen maaşları hem de %55-60 zamlı olarak verilmektedir" dedi.
"Hükümetimiz taşeron işçilere kadro olayını yasalaştırarak, önemli bir sorunu ortadan kaldırmıştır. Biz de şirketimizdeki işçimize sendikal hakları da sağlayacağız" diye konuşan Belediye Başkanı Fatih Kayacan sözlerine şöyle devam etti: "Ben, isçilerimizin şahsi ve nefsi mülahazalarla sorun yaşamasının önüne geçilmesi gerektiğine inanıyorum. Sendikayı belediyeye sokan bir atanın evladıyım. Alın terinin  kutsallığı anlayışından geliyor ve bunun gereğini yapmak zorunda olduğumuzu biliyorum. Bu nedenle fedakarlıkla alın teri döken kardeşlerimize destek veriyoruz" dedi.
BAŞARDIK, BAŞARMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ!
Pek çok başarılı projeleri hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Kayacan "Bu dönem yapılamaz denilenlerin yapıldığı, olmaz denilenlerin ise gerçekleştiği bir dönem olmuştur. GES örnek bir çalışma olması bize mutluluk vermektedir. Allah'a hamdolsun ki, artık üretim başlamış ve güneş Bolvadin için doğmaktadır. KYK binasını tüm eleştirilere rağmen 190 gibi kısa sürede teslim ettik ve hamdolsun 3. kiramızı aldık. Biz tasarrufu işçimize verirken değil, harcamalarımızda yapıyoruz" diye konuştu.

MAZERET YOK, HİZMET VAR

“4 yılda hiç bir mazeret üretmeden, bahaneye başvurmadan Kadim Kente hizmetkar olduklarını” belirten Başkan Kayacan “Bu süreçte her türlü desteği veren başta Sayın Bakanımız olmak üzere milletvekillerimize, il ve ilçe teşkilatlarımıza, Kadın ve Gençlik Kollarımıza, Meclis üyelerimize ve Belediyemiz personeline teşekkür ediyorum” dedi.

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ÖMER DAYI: 1 KATRİLYON YATIRIM YAPILDI

Sözleşme töreninde konuşan AK Parti İlçe Başkanı Ömer Dayı” kurumlar içerisinde en çok emek sarf eden, hizmet veren ama kıymeti pek bilinmeyen Belediye personeline destek olan, sahip çıkan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Hükümetimiz döneminde Bolvadin çok büyük hizmetler almıştır. Bu hizmetlerin tutarı 1 milyon 1 katrilyon) liradır. Halen devam eden yatırımlar ise 600 trilyon civarındadır. Biz Bolvadinli olarak devletimize, milletimize sahip çıkarak bu değerlerimizi canımız pahasına korumaya kararlıyız. Hiç bir güç bu devleti yıkamayacak ve her zaman karşısında milletimizi bulacaktır” diye konuştu.

EGE BÖLGESİ BAŞKANI “BOLVADİN’İN YERİ BAŞKADIR”

Programda söz alan Hak-İs sendikası Ege Bölgesi Başkanı Ahmet Özen “Bolvadin yine hızlı davrandı ve sendikalaşma yönünde önemli bir adım attı. Görüşmelerin başından sonuna kadar çalışanın yanında olan Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI HAK-İŞ AFYON'DA İLK OLARAK BOLVADİN'DE ÖRGÜTLENDİ

Afyon'da ilk kez Bolvadin'de örgütlendiklerini söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz “Sayın Başkanımızın babası Mehmet bey, ilk kez Bolvadin Belediyesi işçileri için Hak-İş sendikamızı davet etmiştir. Şimdi de Fatih beyle sözleşme imzalıyoruz. Bolvadin’in bizim için ayrıdır” dedi.

İL BAŞKANI İBRAHİM YURDUNUSEVEN: BOLVADİN BU HİZMETİ HAK EDİYOR

Sendika Sözleşme Töreni için ilçemize gelen ve programda katılımcılara hitaben bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ise şunları söyledi: “Belediye Başkanımız gerçekten çok önemli hizmetlere imza atarak, AK belediyecilik anlayışı ile Bolvadin'de değişim sürecini başlattı. Biz el birliği ile hizmet vermenin ve bunu başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah yine Bolvadin'e, Afyonkarahisar'a ve ülkemize daha çok hizmetler vereceğiz. Sözleşme hayırlı olsun”

ÖZKAL’DAN MÜJDELER

AK parti Afyonkarahisar Milletvekili, hemşerimiz Hatice Özkal Belediye Başkanı Fatih Kayacan'ı tebrik ederek, sözleşmenin hayırlı olmasını diledi.

Özkal konuşmasında yeni gelişmeler ile ilgi bilgi vererek, yeni projelerin gündemde olduğunu söyledi.

Milletvekili Özkal'ın konuşması şu şekilde: “Bolvadin'imizi belediyemiz hizmetleriyle çehresi değişiyor. AK Parti ailesi olarak bu gelişmeleri mutlulukla izliyoruz. İnşallah Sit alanı problemimiz de çözülecek. Kentsel Dönüşüm Projesi için el birliği içinde elimizden geleni yapacağız. Eber kamışından ve atıklardan elektrik üretimi konusunda çok önemli bir çalışmayı tamamlamak üzereyiz” diye konuştu.

ÖZKAYA : BOLVADİN HIZLI BİR ŞEKİLDE YASAYI UYGULUYOR

Son olarak söz alan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya “Bolvadin hükümetimiz tarafından çıkarılan yasayı en hızlı şekilde uygulayarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Kadim ilçemiz bizlere verdiği destekle her hizmeti hak etmiştir. Bizler de elimizden geldiğince en iyi hizmeti vermeye çalışacağız. Bolvadin'e yaptığımız yatırımları artırarak devam ettireceğimizden emin olabilirsiniz” dedi.

Sendika sözleşmesinin imzalanması ile tören sona erdi.

Tören sonrası Belediye ve Bolgiysan Yatırım A.Ş. çalışanı yaklaşık 300 işçi Başkan Fatih Kayacan'a teşekkür ettiler. Haber Tarihi: 14.01.2018

HaberlerYörükzade Hazretleri Yad Programı
Öğrencilerden Belediyeye Ziyaret
Bakanımız Bolvadin’i Ziyaret Etti
Yeni Park İhaleye Çıkıyor
8 Sokakta Yılların Sorunu Giderildi
İmam-Hatip İçin Çalışmalar Başladı
Başkandan Yaşlılar Haftası Mesajı
Üç aylar ve Regaip Kandili Kutlu Olsun
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma Töreni Yapıldı
Köşe Bucak İlaçlandı
Başkandan 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı
Acil Şifalar Diliyoruz
Başkandan İstiklal Marşı’nın Kabulünün Yıldönümü Kutlama Mesajı
Tatbikatlar Devam Ediyor
Mart Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Kent Konseyi ve SBL’den Mükemmel Bir Proje
Kayacan’dan Kutlama
Yol Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor
Eber Yeniden “Ekmek Kapısı” olacak
Miniklere Yangın Bilgisi
Çınaraltında Düzenleme Devam Ediliyor
Kaplıca Camimiz Yenilendi
Acı Kaybımız
Hayvan Pazarında Esnafın İsteği Yerine Getirildi
“Savunan Adam” ı Asla Unutmayacağız
STK’lardan Başkanla AVM’leri Görüştü
Başkanı Duygulandıran Karşılaşma
BOLVADİN BELEDİYESİ BASIN BİLDİRİSİ
Horan’a Mükemmel Proje
Kaymaz’da Yol Yapımı Başladı
Başkan’a Ziyaret
Altyapı Baştan Sona Elden Geçiriliyor
Belediyeden Afrin Afişi
Isı Sistemi Açılışı Heybeli’de Yapıldı
Konak Alaca A Blok Daire Satışları Başlıyor!
Tanıtım Toplantısı Pazartesi günü Heybeli’de
Başkan’dan Önemli Açıklamalar
Belediye Personelinden Toplu Kan Bağışı
BUGÜN AKŞAM 21.30’DA KANAL 3’TEYİZ.
Horan’da Bahar Hazırlığı
Temiz Su Hattı Çalışmaları Devam Ediyor
Heybeli’ye Dev Yatırım
Kaplıcada Pis Su Hattı Temizlendi
Yatırımcılar için büyük fırsat: İHALEYİ KAÇIRMAYINIZ!
Danıştay’dan Son Nokta!
Akşit Hoca’dan Bolvadin’e Ziyaret
UFKA YOLCULUK’TAN ONLİNE DENEME SINAVI
Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Yeni Hat Döşeme Çalışmaları
Çalışmalar Hız Kesmeden Sürüyor


12345678910111213141516171819202122