BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANIN MESAJI
BAŞKANA ULAŞIM
FOTOĞRAF ALBÜMÜ
BELEDİYE MECLİSİ
FAALİYET RAPORLARI
MÜDÜRLÜKLER
ESKİ BAŞKANLAR
ETİK KOMİSYONU
KAMU HİZMET STANDARTI
STRATEJİK PLAN
PROJELERİMİZ
HABERLER
DUYURULAR
ETKİNLİKLER
KAYBETTİKLERİMİZ
İMAR PLANI İLANLARI
GENEL BİLGİLER
TARİHİ BİLGİLER
COĞRAFİ BİLGİLER
MAHALLE VE MUHTARLAR
KÖY VE KASABALAR
e-BELEDİYE
ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİ
EMLAK VERGİSİ
İŞYERİ RUHSATI
SU ABONELİĞİ
EVLENDİRME İŞLEMLERİ
CENAZE-DEFİN İŞLEMLERİ
DİĞER BİLGİLER
GENEL BİLGİLER
İLETİŞİM FORMU
TELEFON REHBERİ
 
» Güncel  » Haberler

Başkan’dan Önemli Açıklamalar
 

Başkan’dan Önemli Açıklamalar

 

15 Şubat 2018 Perşembe akşamı Kanal 3’te yayınlanan “İş’te Başkan” proğramına canlı yayın konuğu olarak katılan Belediye Başkanı Fatih Kayacan, gündemdeki konular ve ilçedeki gelişmelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İsmail Sagun’un yönettiği proğramda konuşan Başkan Kayacan’ın açıklamaları şu şekilde:

 

       Göreve geldiğimden bugüne kadar yaptığımız hizmetler ortadadır. Projelerimizin vücut buldukça ve dualara mazhar oldukça bahtiyar oluyoruz. Benim hayatımda ‘keşke’lere yer yoktur. O nedenle ilçeme hizmet etme fırsatı bulduğum için Rabbim’e binlerce kez şükrediyorum.

       İlk yaptığımız işlerden birisi Belediye gelirlerini iyi yorumlamak ve doğru kullanımını sağlayan bir mekanizmayı inşa etmek oldu. Şunu iyi biliyoruz ki, kaynaklarınızı doğru idare ederseniz, israfı önlerseniz pek çok şeyi en başından halletmiş oluyorsunuz. Çok bahsetmek istemiyorum ama bir de kamuoyunun bilmesi gereken konular var. Bütçe, nüfus ve borç üçgenini kıyasladığımızda Ege Bölgesindeki belediyeler içerisinde kişi başı borcu en yüksek olan bir kurumu devir aldık.

       İlçemizde 49 mahallemiz var. 4 yıl içerisinde dokunmadığımız, hizmet etmediğimiz bir mahalle yok. Kiminin alt yapı sorununu çözdük, kiminin yol sorununa müdahale ettik. Doğalgaz konusunda aldığımız mesafeyi zaten halkımız biliyor. Ama her bölgemize bir şekilde girdik, hizmet götürdük.

       Doğalgaz nedeniyle çokça yol sorunu yaşadık. Ama buradan çok net ifade ediyorum 2018 yılında yol sorununu bu ilçenin gündeminden düşüreceğiz. Planlaması yapıldı. 2018 yılı inşallah Bolvadin halkının yol çilesinin bittiği bir yıl olacak.

       KYK yurdu yaptık. Yapılamaz denildi. Belediyenin işi mi denildi. Ama bu kadar önemli ve çaplı bir projeyi 190 günde bitirerek KYK’ya teslim ettik. Şu an da öğrencilerimize hizmet veriyor.

 

CEZAEVİ VE ADLİYE BİNASI İÇİN YASALAR UYGULANIYOR

 

       Öncelikle şunu ifade edeyim ki; bugün Bolvadin’de bazı kamu yatırımları varsa bunların başından sonuna kadar Belediyenin katkısı, desteği, hizmeti vardır. Mesela cezaevi konusunda siyasilere teşekkür ederim ama Ankara’da o dönem HSYK Genel Sekreteri olan İbrahim Pektaş beyin büyük katkısı vardır. Bu yatırımlar için yer tahsisi yapan, zemin çalışmasını gerçekleştiren ve bu konuda meclis kararı alarak projenin hayata geçirilmesi sağlayan Belediyenin katkısı inkar edilemez.

       Cezaevi ve Adliye binaları için bize müracaat edildi. Yasaya göre ruhsat konusu iki kısımdan oluşmakta. 1. Ücretler, 2. Harçlar. Yasa çok açık. Kamu yatırımları harçlardan muaf. Ama ücretler bölümüne gelince bu belediyenin o yerlere verdiği hizmetlerle alakalı. Yani, altyapısı, yolu, çevre düzenlemesi gibi hizmetlerin karşılığında tahsil edilen ücretler bunlar. Ve bunu kanun gereği almak zorundasınız. Biz her türlü anlayışı gösterdik. Memleketimize bu yatırım geliyor, aksaklık olmasın diye hiçbir şekilde müdahalemiz olmadı. Ama herkes şunu bilecek. Bu şehrin bir idaresi var. İdari ve imar disiplini var. Bu şehirde herkes başına buyruk davranamaz. Haklı olduğumuza yüzde yüz inanmamıza rağmen çeşitli kurumlardan görüş istedik ve oradan gelen cevaplarda bizim hakli olduğumuzu gösterdi.

 

YANLIŞ BİLGİLERLE KAMUOYUNU YANILTMAYA ÇALIŞAN BİR GÜRUH VAR

 

       Yaptığımız her işte yasaları ve belediye mevzuatını öne çıkartan ve buna göre çalışmalarını yürüten bir anlayışımız var. Cezaevi ve Adliye Binası konusunda uydurma, yalan ve dedikodu üzerine söylentiler yayarak vatandaşlarımızı yanıltmaya ve yanlış bilgilendirmeye çalışan bir güruh var. Ben bunları nezakete davet ediyorum. Biz Bolvadin halkının haklarını korumakla yükümlüyüz ve bunu yapıyoruz.

       Bu gelişmelere şahitlik yapan, cezaevi ve adliye binası için benim bakanlığa kaç kez gittiğimi iyi bilen insanlar var. Benim bu konulardaki hassasiyetimi en iyi bilen Bolvadin insanıdır. Bu ilçeye bir yatırımın gelmesi için defalarca Ankara’ya taşındığım ve kapılar aşındırdığım gerçeğini kimse inkar edemez.

 

BOLVADİN BELEDİYESİ ARTIK KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETİYOR

 

       Belediye olarak hazırlayıp, hayata geçirdiğimiz Güneş Enerji Sistemimiz çok şükür devreye girdi. Yani Bolvadin Belediyesi artık kendi enerjisini üretiyor, artanı da satıyor. Bu bölgede Belediyeler bazında örnek bir proje. Belediyenin aylık 150 bin lira civarındaki masrafını ortadan kaldırdığımız gibi gelir elde etmeye başladık. Bu projemiz kredi ile yapıldı, yani belediyenin kasasından tek kuruş çıkmadı ve her ay kendi kredisini ödedikten sonra artı kar getiren bir tesis oldu.

       2018 yılında inşallah yine enerji konusunda önemli bir atılımımız olacak. Bunu sürpriz olarak şimdilik açıklamayacağım ama bu müjdeyi de vermek istiyorum.

 

 

KYK BİNASI DA TAMAMEN DEVLET KREDİSİ İLE YAPILDI, ŞİMDİ YENİ BİR PROJEMİZ VAR

 

       190 günde tamamen devlet kredisi ile yaptığımız KYK Yurdumuzda da önemli bir projemiz var. Biz bu binayı küçük hisseler halinde satmak istiyoruz. Bunun araştırmasını şimdi başlattık. 9 Mart’ta önce bir blok satış modelini gündeme getireceğiz. Buradan istediğimiz rekabeti sağlayıp, beklediğimiz meblağı bulursak bu şekilde olacak. Olmazsa devlet garantisi ile 15 yıl kira geliri sağlanacak olan bu kurumu hisse satışı şekliyle gündeme getireceğiz.

 

HAMZABEY MEVKİİNDEKİ 30 YILLIK SORUNU ÇÖZÜYORUZ

 

       Yaklaşık 30 yıldır çözülmeyen Hamzabey mevkiindeki 30 yıllık tapu sorununu ortadan kaldırıyoruz. Burada yaklaşık 200 vatandaşımız yıllardır mağduriyet yaşıyor. Bizim İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüz yoğun çalışması, bakanımızın ve siyasilerin desteği ile bu konuyu bitirme aşamasına geldik. Buradan müjde vermek istiyorum. Ağılönü semtimize yeni yaptığımız ve Bolvadin’de benzeri bulunmayan düğün salonumuzun açılışı ile birlikte tapu dağıtım törenini de orada yapacağız.

 

BAYAN VEKİL, BAY KEMAL´İN ZİHNİYETİ İLE HAREKET EDİYOR

 

     Biliyorsunuz, Bay Kemal Reis’in hakkında senaryo yazıp, yanlış ifadelerle saldırır, ama halkı kandiramaz. Aynı zihniyet bayan vekilde de var. Bayan vekil bugüne kadar Bolvadin’i 4 kez gündemine aldı. Neler bunlar birlikte bakalım.

     BİR : Bayan vekil, Bolvadinli bir askerimizle ilgilenilmediğini, gazimizin otobüsle gönderildiğini iddia etti. Valilik makamı bunu yalanladı. Doğru olmadığı basında yer aldı.

     İKi: Bayan vekil, Bolvadinli bir kadının açlıktan dolayı intihar ettiğini söyleyerek bu memlekete haksız ithamda bulunmuştur., Çünkü Bolvadinli bırakın kendi ihtiyaçlısını, yoldan geçeni dahi aç göndermeyen bir geleneğe sahiptir. Hayırda yarışan bir memlekettir Bolvadin.

     ÜÇ: Bayan vekil, bir de alaca karşısında bulunan arsa nedeniyle belediyeyi zarara uğrattığımızı ileri sürdü. Güya 200 bin liralık arsayı almak için 1,5 milyon kredi alarak belediyeyi zarara uğrattığımızı söylüyor. Burasının 200 bin lira mı, yoksa 1,5 milyon değerinde mi olduğunu en iyi Bolvadinli hemşerilerimiz bilir. Kaldı ki, daha geçen gün yaptığımız ihalede zeminde bulunan’dükkanı bodrum katlarıyla birlikte tam 1 milyon 755 bin lira sattık. Takdiri size ve halkımıza bırakıyorum.

     DÖRT: Bayan vekil hangi amaçla, hangi yönlendirme ile yapıyor ise tamamen komik ve utanç verici bir ithamla bizi hain terör örgütü ile ilişkilendirme gayretine düştü ve maalesef bunu yüce meclisin çatısı altında yapma gafletinde bulundu. Bayan bilsin ki ben 1996’da, Cerrahpaşa tıp fakültesinde baş örtüsü eyleminde bildiri okudum. Hem de 28 Şubat sürecinde. Ve o hain örgütün başı bizi terörist olarak nitelendirdi. Şimdi yok evrağa önce ben imza atmışım, sonra memurum atmış, yok evrak resmi kurumda değiştirilmiş. Soruyorum size önce imzalamadığınız evrağı aradan zaman geçtikten sonra niye imzalarsınız? Böyle bir garabet olur mu? Bakın elimde Danıştay kararı var. Danıştay 1. Mahkemesinin tecrübeli hakimleri konuyu enine, boyuna inceledikten sonra Belediye Başkanı ve belediye görevlilerinin hakkında mahkeme açılmaması kararı veriyor. Buna rağmen hala meclis kürsüsünde yapılan bu konuşmayı kınıyorum.

BİZE İFTİRA ATANLAR ZAMANINDA O KULVARDA GEZENLER

     Şimdi bizi hain terör örgütü ile göstermeye çalışanların çocukları o örgütün okulunun diplomasına sahip. Midelerini açtırsanız, içinden mahlupe çıkar. Bizi suçlamaya çalışanlar zamanında örgüt başından aldıkları sakız ve tespihle övünen insanlar.

 

REİSİMİZİ AFYON´DA MÜKEMMEL KARŞILAYACAĞIZ

 

     Bilindiği gibi Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan reisimiz il kongresinde Afyon”da olacak. Ülkemizin hassas günlerden geçtiği bu süreçte kongremizi de inşallah gerçekleştireceğiz. Bütün hemşerilerimizi Reisi karşılamaya ve coşku ile nasıl arkasında olduğumuzu göstermeye davet ediyorum.

 

MEHMETÇİK, GURURUMUZ VE DÜŞMANLARIMIZIN KORKULU RUYASIDIR

 

Konuşmasında Afrin harekatına da değinen Başkan Kayacan, “Türk Silahlı Kuvvetleri tüm dünyanın kabul ettiği bir kabiliyet ve güce sahiptir. Allah´ın izniyle her zaman olduğu gibi Afrin’de de emperyalist oyunları bozacak ve mazlumun mağdur olmasının önüne geçecektir. İslam´ın gücü burada da Mehmetçik tarafından tüm dünyaya gösterilecektir. Canlarını hiçe sayarak milletinin bekası, İslam”ın zaferi için şehit düşen kardeşlerime Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Allah´ım yar ve yardımcıları olsun”dedi.

Programın kalan bölümünde 4 yıllık icraatları anlatan Başkan Fatih Kayacan´a program esnasında çok sayıda destek mesajları geldi.

NOT: Kanal 3´teki yayını belediyemizin Facebook sayfasında video olarak izleyebilirsiniz. Haber Tarihi: 17.02.2018

HaberlerAlaca Konaklarında İlk Beton Atıldı
Büyük Takdir Topladı
STKlardan Ziyaretler Devam Ediyor
Muhteşem Bir Horan Park Hazırlanıyor
Camilerde Ramazan Temizliği
Miniklerin Müze İlgisi
Kurs Sonu Piknik Yaptılar
Başkandan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı
Belediye Meclisi 2 Mayıs Çarşamba Toplanıyor
Başkan Kayacan’dan Berat Kandili Kutlama Mesajı
Yeni Açılan Kuyulara Hat Çekiliyor
2. Bolvadinliler Günü Bu Pazar Köln’de
Son Üç Yılın Başarısı, 4. Yılda Taçlandırıldı
İtfaiyeden Kazaya Müdahale
23 Nisan Coşkuyla Kutlandı
Müzede Tarihi Yaşadılar
Hafızlık Merasimi ve Kur’an Kursları Açılışı Yapıldı
Heybeli’ye muhteşem bir tesis geliyor, YİNE BİR İLKE İMZA ATIYORUZ
Çocuk Başkanlar, Başkanlık Makamında
Yavru Köpek Kuyudan Çıkarıldı
Gece, Gündüz Çalışıyoruz
“Kent Buluşmaları”nda 4. Toplantı
"Kadim Kent Buluşmaları" Devam Ediyor
Horan Sezona Hazırlanıyor
Başkan Kayacan’dan Miraç Kandili Mesajı
4 Yıl Değerlendirildi
"Kent Buluşmaları"nın İlki Yapıldı
“Her Türlü Takdiri Hak Ediyorlar”
Şimdi Mesajlarımız Daha Hızlı Ve Daha Geniş
Ufka Yolculuk Sınavı 8 Nisanda
Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Cezaevi ve Adliye Binası 2019 Başında Hizmete Girecek
Çınaraltı Park İhale Edildi
Nakledilen Ağaçlar Yeni Toprağıyla Buluştu
Yörükzade Dualarla Anıldı
Yörükzade Hazretleri Yad Programı
Öğrencilerden Belediyeye Ziyaret
Bakanımız Bolvadin’i Ziyaret Etti
Yeni Park İhaleye Çıkıyor
8 Sokakta Yılların Sorunu Giderildi
İmam-Hatip İçin Çalışmalar Başladı
Başkandan Yaşlılar Haftası Mesajı
Üç aylar ve Regaip Kandili Kutlu Olsun
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma Töreni Yapıldı
Köşe Bucak İlaçlandı
Başkandan 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı
Acil Şifalar Diliyoruz
Başkandan İstiklal Marşı’nın Kabulünün Yıldönümü Kutlama Mesajı
Tatbikatlar Devam Ediyor
Mart Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı


1234567891011121314151617181920212223