BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANIN MESAJI
BAŞKANA ULAŞIM
FOTOĞRAF ALBÜMÜ
BELEDİYE MECLİSİ
FAALİYET RAPORLARI
MÜDÜRLÜKLER
ESKİ BAŞKANLAR
ETİK KOMİSYONU
KAMU HİZMET STANDARTI
STRATEJİK PLAN
PROJELERİMİZ
HABERLER
DUYURULAR
ETKİNLİKLER
KAYBETTİKLERİMİZ
İMAR PLANI İLANLARI
GENEL BİLGİLER
TARİHİ BİLGİLER
COĞRAFİ BİLGİLER
MAHALLE VE MUHTARLAR
KÖY VE KASABALAR
e-BELEDİYE
ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİ
EMLAK VERGİSİ
İŞYERİ RUHSATI
SU ABONELİĞİ
EVLENDİRME İŞLEMLERİ
CENAZE-DEFİN İŞLEMLERİ
DİĞER BİLGİLER
GENEL BİLGİLER
İLETİŞİM FORMU
TELEFON REHBERİ
 
» Güncel  » Haberler

BAŞKAN KAYACAN’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
 

 BAŞKAN KAYACAN’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

 

 

27 Temmuz akşamı Kanal 3 Televizyonunda canlı yayına katılan Belediye Başkanı Fatih Kayacan çok önemli açıklamalarda bulundu.

 

İsmail Sagun’un hazırlayıp, sunduğu “İş’te Başkan” isimli proğramda son dönemde yapılan hizmetleri ve geleceğe yönelik projeleri anlatan Başkan Fatih Kayacan’a proğram boyunca yüzlerce tebrik ve teşekkür mesajları gelirken yaklaşık 1,5 saat süren söyleşi esnasında iletilen sorular da Başkan tarafından cevaplandırıldı.

 

 

“Şehitler caddesi Bolvadin’in yüz akı oldu”

 

 

Bir soru üzerine “Şehitler caddemize çok emek verdik. Ama buna değdi. Çünkü caddemiz ilçemizin yüz akı oldu” diyen Başkan Fatih Kayacan “Bir yıllık süre boyunca vatandaşlarımız sorunlar yaşadı. Sıkıntılı günler geçirdik. Zaman zaman mağduriyetler oluştu. Tüm hemşerilerimden özür diliyorum. Ancak ortaya çıkan tabloya bakınca bütün bunlara değdiğini görüyoruz. O sıkıntıyı yaşayan vatandaşlarımız şimdi gelip tebrik ediyor ve destek veriyor” diye konuştu.

 

"Başarımızdaki en önemli faktör, kaynak oluşturmamız"

 

4,5 yıl içerisinde hem borç ödeyip, hem büyük çaplı yatırımları gerçekleştirdiklerini söyleyen Belediye Başkanı "Bunu kaynak oluşturarak başardık. KYK gibi dev bir yatırımı, GES gibi bir enerji santralini belediye bütçesinden tek kuruş ödemeden, kendi geliri ile kredisini karşılayacak şekilde yaptık. Zafer Kalkınma Ajansından 2 yıl üst üste hibe aldık. Bunu yaparken aracı ajans kullanmadan Belediyede kurduğumuz ARGE bölümünün başarılı çalışmaları ile başardık. İlk yıl 600 bin, ikinci yıl 800 bin lira hibe hakkı kazandık. Bu olay belediyeler düzeyinde ilk kez yaşandı. Ayrıca geçtiğimiz günlerde yaşadığımız bir gelişme var. Bakanımızın desteği ile Vergi Dairesine yeni bir yer verdik. 1 milyon 900 bin karşılığında verdiğimiz yer  hem halkımızın yıllardır süren şikayetlerini ortadan  kaldırdı, hem  belediyemiz ciddi bir gelir elde etti" dedi.

"Destek olan herkese teşekkür ediyorum"

 

Çalışmalarında siyaset ve bürokrasi ile olan diyaloğun önemine işaret eden Kayacan "Afyonkarahisar'a ve Bolvadin'e hizmetleri ile tarihe geçecek Bakanımız Veysel Eroğlu'na yürekten teşekkür ediyorum. Hatice Özkaldı hanım efendi hep yanımızda oldu. Burhanettin Çoban ağabeyimiz destek verdi. Hemşerimiz Akif Özkaldı beyden çok büyük destek aldık. Bize yardımcı olan, Bolvadin'e katkıda bulunan herkese minnettarım" dedi.

 

"Horan"da uygulanan proje her kesimden takdir aldı"

 

Bölgenin en büyük ve en güzel mesire alanı olan Horan Parkta herkes tarafından takdir edilen bir proje uyguladıklarını söyleyen Belediye Başkanı "Parkımız şelalesi, fıskiyeleri, yürüyüş ve piknik alanları ile adeta yenilendi. Çok düşük maliyetli ama mükemmel bir proje uyguladık. Şimdi 3 guvenli giriş yaparak, buraya araç, motor ve. girişlerinin önüne geçeceğiz"

 

"Heybeli, yenilenmeli. İlk adımı Aquapark'la attık"

 

Bolvadin'in dışarıya açılan penceresi konumundaki Heybeli Termal Tesisleri ile de bilgi veren Başkan Kayacan Tesislerdeki binaların çok eski olduğunun altını çizdi.

"Bu nedenle bu binaların yenilenmesi gerekir. Diğer taraftan biz çok önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Kırkgöz villaları devreye girdi. Isı sistemi hayata geçirildi. Bölgenin en büyük Aquaparkı artık kaplıcamızda. O kadar çok beğenildi ki geçtiğimiz günlerde 1000 kişi misafir oldu" dedi.

Bazılarının sosyal medyada eleştiri yaparken kurumlara zarar verdiğini, oysa politize olmayan vatandaşların çalışmaları beğendiğini belirten Başkan Fatih Kayacan "Bolvadinlinin yapısında kadirşinaslık vardır, hizmeti takdir etmek vardır" diye konuştu.

 

"50 bin metrekarelik MİLLET BAHÇESİ geliyor"

 

Bolvadin Belediyesi olarak pek çok konuda öncülük yaptıklarını ve bunun bir ekip başarısı olduğunu söyleyen Belediye Başkanı "Millet Bahçesi konusunda da çalışmaları başlattık. İnşallah 50 bin metrekarelik muhteşem bir tesisi projelendiriyoruz. Ekibimiz bu konuda yoğun mesai harcıyor. Kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz" dedi.

 

"Bio kütle enerji santrali ilçemize çok şey kazandıracak"

 

Başkan Kayacan sözlerine şöyle etti : "Hem istihdam, hem ekonomik anlamda ilçemize çok şey kazandıracak olan bio kütle enerji santralinde çalışmalar devam ediyor. Yaklaşık 40 milyon dolarlık bir yatırım söz konusu. Burası faaliyete geçtiğinde önemli bir istihdam imkanı doğacak. Ayrıca hem göl ürünleri değerlendirilecek, hem de hayvansal atıklar kullanılarak çevre kirliliğin önüne geçilecek"

 

“Kentsel Yenileme Projesi Bolvadin’in gündemine girmiştir.“

 

Bolvadin Kentsel Yenileme Projesinin Bakanlar Kurulundan geçip, Cumhurbaşkanı tarafından onaylandığını ve bundan sonra çarşı merkezinde uygulanacak her çalışmanın bu projeye uygun olarak yapılacağını” belirten Belediye Başkanı “Bolvadin’in bu yenilenmeye ihtiyacı vardır. Biz peşpeşe ortaya koyduğumuz Tedaş karşısı, Gillak Pasajı ve Alaca Konakları çalışmalarımızla çok ciddi bir Kentsel Dönüşüm uygulamaları başlattık. Geçtiğimiz günlerde Gillak pasajındaki boş işyerini Vergi Dairesine sattık. Bu işlem ile vergi dairesinin fiziksel sorunlarını yaşayan halkımızın bu sorununu ortadan kaldırmış olduğumuz gibi, Belediye olarak gelir de elde ettik” dedi.

 

“Asfaltsız mahalle kalmayacak”

Bolvadin’de yaşanan yol sorununu büyük ölçüde çözdüklerini söyleyen Başkan Kayacan “4,5 yıllık sürede bizden önceki dönemden kat kat fazla sıcak asfalt, sathi kaplama, bordür, kaldırım, parke çalışması gerçekleştirdi. Elbette hepsini bir anda yapmamız mümkün değildi. Bizim dönemimizde yol için 30 milyon liralık yatırım yapıldı. Buradan ilk kez açıklıyorum, Eylül ayı sonuna kadar asfaltsız mahallemiz kalmayacak”

 

“Evet, tekrar adayım inşallah”

Program yöneticisi tarafından kendisine yöneltilen “2019 seçimlerinde tekrar aday mısınız?” sorusunu da “Evet, inşallah tekrar adayım” diye cevaplayan Belediye Başkanı Fatih Kayacan “Bizim bu memleket için hayallerimiz var. Bu hayallerin bir kısmını gerçekleştirdik. Geri kalanların da tamamlanması için bir döneme daha ihtiyacımız var. Mesela Kentsel Yenileme Projemiz mutlaka hayata geçirilmeli. Bu proje Bolvadin’in tarihinin en büyük projesidir. Biz bu projeyi hazırlarken eski Belediye Başkanlarımız, Teknik insanlarımız, akil büyüklerimiz yani konuyla alakalı her kesimle istişare ettik. Bütün bunların devamını sağlamak, yeni hizmetleri de uygulamaya koymak için tekrar aday olduğumu sizin aracılığınızla açıklıyorum. Şunu da belirteyim ki; biz hizmetkarız. Kararı Bolvadinli verecek” diye konuştu.Haber Tarihi: 29.07.2018

HaberlerHiçbir İnsanımız Mağdur Olmasın Diye Gece-Gündüz Çalışıyoruz
Otogarda Aydınlatma Çalışmalar
Kumartaşsporu Eli Boş Gönderdik
Mücadeleye Belediyeden Tam Destek
Lige Galibiyetle ve Lider Başladık
Lige Galibiyetle ve Lider Başladık
Başkandan Gökçeyayla Buluşması
Heybeli Termalden Erken Rezervasyon Kampanyası
Rögar Kapaklarına Bakım
“Namazla Diriliş” Paneli Gerçekleşti
Miniklere İtfaiyecilik Dersi
“Yapacağız” dedik, Yapıyoruz!
Festival Büyük Çoşkuyla Kutlandı
Bisiklet Yolu Yapımı Başladı
Yapılandırma Süresi Uzatıldı
BAŞKAN KAYACAN’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
Tüm Ekipler Seferber Oldu
Ara Yol Mükemmel Yol Oluyor
GÖKYÜZÜ GÖZLEM ŞENLİĞİNE BÜYÜK İLGİ
Çalışmalar devam ediyor
Vatandaşın Çilesi Sona Erecek:
Temizliğe Devam
Coşku, Heyecan ve Gurur… Bolvadin 15 Temmuz’u Kutladı
Başkan’dan 15 Temmuz Mesajı
Mükemmel Bir Kavşak Düzenlemesi Geliyor
Bölgenin En Büyük AquaPark’ı Açıldı!
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı Belli Oldu
Festival için hazırlıklar başladı
15 Temmuz’da Meydandayız
Şehitler Caddesinde Start Verildi
Şehitler Caddesi Asfalta Hazırlanıyor
SU-KA’dan yeni hat çalışmaları
Bademli Mahallesinde Soğuk Asfalt Çalışmaları
Bu fırsatı kaçırmayın: YAPILANDIRMA BAŞLADI !
İmar Barışına yoğun ilgi
İlaçlama kesintisiz sürüyor
Soğuk Asfalt Hız Kesmeden Devam Ediyor
Horan’a Yeni Nesil Oyun Grupları
Heybeli Aqua Park’ta Sona Yaklaşıldı
“Bolvadin Belediyesi çalışkan, vizyon sahibi ve takdir ettiğimiz bir kurumdur”
Bayram İçin Tedbir Alındı
İçme suyu ve kanalizasyon hat çalışmaları devam ediyor
Bolvadinli Sokak İftarında Buluştu
Başkandan Kadir Gecesi Mesajı
Öğrencilerden Yıl Sonu Müze Gezisi
Belediye Meclisi 6 Haziran Çarşamba Toplanıyor
Artık Sayaçlar Belediyemiz Tarafından Tamir Edilecek
Denetlemeler Devam Ediyor
Sebzeciler Derneğinde İftar Yemeği
2017’de 600 Bin, 2018’de 800 Bin Hibe Desteği


1234567891011121314151617181920212223