Ana Sayfa   Bolvadin   Belediyemiz   Önemli Bilgiler   Bilgi edinme   İletişim

Başkandan


Başkanın Mesajı

Değerli Bolvadinliler
Bolvadin'imizin en önemli sorunlarının temelinde, Bolvadin'de doğan, Bolvadin'de büyüyen gençlerimizin, Bolvadin'de iş ve aş bulamaması vardır.
 • devamı...
 • Belediye Email Listesi

  Belediyemiz Hizmetlerinden Haberdar Olmak İstiyorsanız E-mail Listemize Üye Olunuz  Bu yıl Eber gölü Konferansı da yapılacak

  Bolvadin

  Kaymak ve Eber Gölü Festivali 23-24 Ağustos 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek.
  Ancak, 22 Ağustos 2013 günü düzenlenecek olan “Eber gölü ve Sorunları” konulu konferans 22 Ağustos 2013 Perşembe günü saat: 14.30 da Belediye sinemasında düzenlenecek.
  Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık ” Geçtiğimiz yıl festival kapsamına alıp, şenliğimizin ismine eklediğimiz Eber gölü bizim en hassas gösterdiğimiz değerlerden birisidir. Perşembe günü ilçemizin pazarı olması nedeniyle çevre yerleşim birimlerinden yoğun vatandaş katılımı olmaktadır. Bu nedenle konferansı bir gün önceye, yani 22 Ağustos Perşembe gününe aldık. Çok faydalı bir çalışma olacağına inanıyorum” dedi.

  Yemek Yarışmasına Yoğun Talep

  Bolvadin

  29.Kaymak ve Eber Gölü Festivali kapsamında yapılan yemek yarışmaları vatandaşlarımızdan yoğun talep görmeye devam ediyor.
  Yaprak sarma ve kaymaklı gelin baklavası kategorilerinde yapılacak olan yarışmaların şartnameleri belediye tarafından açıklanmasıyla birlikte başvuru sayısı gün geçtikçe artarak devam ediyor.
  İki kategori de yapılacak olan yarışma 24 Ağustos Cumartesi günü Bolvadin Belediye Sinemasında saat 17:00'de jüri huzurunda yapılacaktır.

  "Bolvadin'e verdiğiniz önem için teşekkür ederim"

  Bolvadin

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin 11 Ağustos 2013 Pazar günü Tatarlı ve Haydarlı beldelerine yaptığı ziyaret kalabalık bir vatandaş topluluğunun katılımıyla gerçekleşti.
  Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık’ın da hazır bulunduğu gezilerde Genel Başkan, Başkan Nazmiye Kılçık’tan Bolvadin ve Belediye çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.
  Dr. Bahçeli ile uzun süre görüşme imkanı bulan Belediye Başkanı, 23 Ağustos’ta yapılacak Geleneksel Kaymak ve Eber Gölü Festivaline katılacaklarından dolayı kendisine bir kez daha teşekkür ederek, ilçemizde misafir etmekten mutluluk duyacaklarını belirtti ve ilçemize verdikleri önem için teşekkür etti.

  Pankartlarla da kutladık

  Bolvadin Bolvadin

  Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık bayram kutlamasında bilboard ve pankartları kullandı.
  Şehrin muhtelif bölgelerine asılan 10 pankarta çalışmalar vurgulanarak, ilçe halkının bayramları tebrik edildi.
  Bolvadin Bolvadin

  Birlik ve beraberlik vurgu-sunun yapıldığı görsel çalışmalar ayrıca bayram mesajı olarak bilboardlarda da yayınlandı.

  Belediyede yoğun bayramlaşma proğramı

  Bolvadin Bolvadin

  Belediye Başkanlığında yapı-lan bayramlaşma proğramı-na yoğun katılım olması dikkat çekti.
  İlçedeki sivil ve resmi kurum temsilcilerinin yanı sıra vatandaşların da katılımı en üst seviyede olurken, siyasi partilerde bayramlaşma nedeniyle belediyeyi ziyaret ettiler.
  Misafirlerle tek tek bayramlaşan Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık ”Bu vesile ile tüm kardeşlerimizle birlikte olmak, onlarla beraber bir bayram kutlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Allah, milletimize acı günler göstermesin ve hep güleryüzle bayramlarımızı idrak edelim” dedi.
  Bolvadin Bolvadin

  Başkan Nazmiye Kılçık, belediyedeki bayramlaşma-dan sonra çınaraltında yapılan MHP ilçe teşkilatının bayramlaşma törenine katıldı.

  Hiçbir zaman yalnız bırakmadı

  Bolvadin Bolvadin

  Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık, bayramın 1. günü Huzurevi ve Çocuk Yuvasını ziyaret ederek, bu kurumlarda kalan yaşlı ve çocuklarla bayramlaştı.
  Bayramların en güzel yanının ziyaretler olduğunu belirten Belediye Başkanı ”Hem Huzurevinde bulunan büyüklerimizle, hem de yuvada bulunan çocuklarımızla bayram kutlamak kadar güzel bir şey yok. Onlarla beraber olabilmek mutluluğun en güzeli” diye konuştu.

  Adliye Sarayının yeni yeri Eski Hastane olarak belirlendi

  Bolvadin

  Belediye Meclisinin 7 Ağustos Çarşamba günü saat: 11.30 da yapılan toplantısında, eski hastane alanının adliye binası olarak düzenlenmesi kararlaştırıldı.
  Oy birliği ile alınan karar gereğince Emniyet Müdürlüğü yanında bulunan ve kullanılmayan eski hastane alanında gerekli imar düzenlemesi yapılarak adliye binası olarak tescili yapıldı.

  Belediyede bayramlaşma 1. gün yapılacak

  Ramazan Bayramı nedeniyle, bayramın 1. günü yani 8 Ağustos Perşembe günü Belediyede bayramlaşma düzenlenecek.
  Vatandaşlarla yapılacak olan bayramlaşma proğramı saat: 13.30 ile 16.00 arasında, Başkanlık makamında gerçekleşecek.

  "Sağlık ve mutluluk dolu bir bayram diliyorum"

  Bolvadin

  Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık Ramazan Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda “Tüm Bolvadinlilere sağlık ve huzur dolu bir bayram diliyorum” dedi.
  “Türk ve İslam Dünyasında çekilen acıların sona ermesi için dua ediyorum” diyen Başkan Nazmiye Kılçık ”kardeşliğin, dostluğun ve barışın hakim olduğu bir dünyada, sevgiyle yaşanacak ortamlar oluşması dileğiyle tüm hemşehrilerimin Ramasan Bayramını tebrik ediyorum” diye konuştu.

  Meclis 7 Ağustos'ta Toplanıyor

  Bolvadin

  Belediye Meclisi toplantısı 7 Ağustos 2013 tarihinde yapılacak.
  Toplantının gündemi şu şekilde:

  1-) Belediye Meclisi tarafından 02.08.2013 tarih ve 09 nolu olağanüstü toplantısında İmar Komisyonuna sevki yapılan İlçemiz Hastane Mahallesi 45 pafta, 230 ada, 1 nolu parselde kayıtlı 5720 m2’ lik alanın plan değişikliğine dair hazırlanacak İmar Komisyon Raporunun 3194 Sayılı İmar Kanununun 8/b, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 18/c- 20 ve 24. maddelerine istinaden görüşülmesi.
  2-) Belediye Meclisi tarafından 03.07.2013 tarih ve 07 nolu toplantısında İmar Komisyonuna sevki yapılan İlçemiz Harlak mevkii 176 pafta, 504 ada, 24, 26, 27, 51 nolu parsellerde bulunan alana ilave imar planı yapılmasına dair hazırlanan İmar Komisyon Raporunun 3194 Sayılı İmar Kanununun 8/b, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 18/c- 20 ve 24. maddelerine istinaden görüşülmesi.

  Anket