Ana Sayfa   Bolvadin   Belediyemiz   Önemli Bilgiler   Bilgi edinme   İletişim

Başkandan


Başkanın Mesajı

Değerli Bolvadinliler
Bolvadin'imizin en önemli sorunlarının temelinde, Bolvadin'de doğan, Bolvadin'de büyüyen gençlerimizin, Bolvadin'de iş ve aş bulamaması vardır.
 • devamı...
 • Belediye Email Listesi

  Belediyemiz Hizmetlerinden Haberdar Olmak İstiyorsanız E-mail Listemize Üye Olunuz  Unutulmayacak Bir Festival Yaşandı

  Bolvadin Bolvadin

  Geleneksel Kaymak ve Eber Gölü Festivali etkinlikleri kapsamında 24 Ağustos Cumartesi günü saat 15:00'te Eber Gölü yolunda düzenlenen Trap yarışması ile başladı.
  Yapılan yarışmada;
  1.Osman SOLMAZ
  2.Ümit ÇETİN
  3.Kazım Gökmen dereceye giren yarışmacılar oldu.
  Trap yarışmasının sona ermesiyle birlikte proğram futbol turnuvasının final maçı ile devam etti.

  Birdane Halı Saha Tesislerinde yapılan final maçında Asrın-Emmioğlu Spor ile Hafızoğlu Balık Spor karşı karşıya mücadele etti.
  Asrın-Emmioğlu Spor'un galibiyetiyle sonuçlanan final maçı sonrası yapılan ödül töreninde;
  1.Asrın-Emmioğlu Spor
  2.Hafızoğlu Balık Spor
  3.Uzman Sürücü Kursu Spor olurken centilmenlik ödülünü ise Doğruer Spor kazandı.

  Akşam proğramında saat 19:30 da Fatoş Kadıoğlu konseriyle proğram başlarken, sahnede Orta Anadolu ve yöresel türkülerle proğramını tamamlayan Fatoş Kadıoğlu'nun söylediği şarkılara vatandaşların eşlik ederek eğlenmesi gözlerden kaçmadı.
  Fatoş Kadıoğlu Konseri sonrasında sahne alan Bedirhan Gökçe Bolvadin Halkını şiire doyururken hem güldürdü, hemde hüzünlendirdi.
  Vatandaşlardan büyük alkış alan Bedirhan Gökçe Kerkük Zindanı ve Sol Yanım Acıyor Şiirleriyle dinleyenleri mest etti.
  Bedirhan Gökçe'den sonra sahne alan, son zamanların gözde pop sanatçısı Gülşen proğramı daha da eğlenceli hale getirdi.
  Vatandaşların yoğun ilgiyle karşılaşan Gülşen hareketli parçalarıyla izleyenlerden bol bol alkış aldı.
  Özellikle gençlerin hemen hemen tüm şarkılarına eşlik etmesi sanatçının da mutlu olmasına neden olurken festival havai fişek gösterileriyle son buldu.

  devamı

  Festival'de İlk Gün Dolu Dolu Geçti

  Bolvadin Bolvadin

  Festival'in Cuma günü yapılan proğramı dolu dolu geçti. MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli'nin katılımıyla süren festivale ilgi çok yoğundu.
  Yemek yarışmasıyla başlayan cuma proğramında jüri yemekler arasında seçim yapmakta oldukça zor anlar yaşadı. İki kategoride yapılan yarışmalarda ;
  Kaymaklı Gelin Baklavası Kategorisinde;
  1.Sultan ERSEN
  2.Hatice ÇIRAK
  3.Raziye YIKILMAZ
  olurken, Etli Yaprak Sarma kategorisinde ise;
  1.Esra ÇELİKTAŞ
  2.Nazik SABAN
  3.Medine KÖSEM
  dereceye girerek ödül almaya hak kazandılar.

  MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ve beraberindeki heyet 29. Geleneksel Kaymak ve Eber Gölü Festivaline katılmak üzere saat 17,30 ' da ilçemize geldi.

  devamı

  Festival Eber Gölü Konferansıyla Başladı

  Bolvadin Geleneksel 29.Kaymak ve Eber Gölü Festivali 22 Ağustos Perşembe günü Saat : 14.30'da Belediye Sinema salonunda yapılan Eber Gölü ve Sorunları başlıklı konferansla başladı.
  Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Bolvadin Belediyesi işbirliği ile düzenlenen konferansa çok sayıda katılım olması dikkat çekerken konferansta Afyon Kocatepe Üniversitesinde görev yapan öğretim üyeleri tarafından katılımcılara Eber Gölü ile ilgili bilgiler aktarıldı.

  Festival KANAL 3'de

  Bolvadin

  Bolvadin Geleneksel 29. Kaymak ve Eber Gölü Festivali ile ilgili çalışmalar olanca hızıyla devam ediyor.
  Festivali ulusal televizyonlarımızdan KANAL 3 yayınlayacak.
  Tertip Komitesi tarafından yapılan açıklamaya göre 23 Ağustos 2013 Cuma günü bant yayın, 24 Ağustos 2013 Cumartesi günü ise canlı yayınla festival Türkiye’de ve dünyada bulunan tüm Bolvadinlilerin izlenimine sunulacak.
  Ayrıca şenlik alanına dev bir led ekran kurulacağı ve iki gün boyunca bu uygulamanın sürdürüleceği bildirildi.

  Festival proğramı belli oldu

  Bolvadin

  Bolvadin Geleneksel 29. Kaymak ve Eber gölü Festival proğramı belli oldu.
  Hazırlanan davetiyelerin dağıtımına başlandığını belirten yetkililer, bu yıl ki festivalin de dolu dolu bir proğram içerdiğini ve organizasyonun amacına uygun olarak yapılacağını belirttiler.
  Tertip komitesi Başkanı Himmet Kantarcı “Sayın Belediye Başkanımızın bizlere gösterdiği desteğe gönülden teşekkür ediyorum. Ben ve komitedeki diğer arkadaşlarım ciddi bir anlayış ve yoğun bir mesai ile bu yılki organizasyonu hazırladık. Sayın Dr. Bahçeli’nin de festivalimize katılacak olması proğramımıza ayrı bir önem katmıştır. İnşallah bu yıl da son 4 yılda yaptığımız gibi herkesin beğendiği ve takdir edeceği bir anlayışı sergileyeceğiz” dedi.

  Dr. Devlet Bahçeli 23 Ağustos Cuma günü Bolvadin’de

  Bolvadin

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli, Bolvadin Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bazı hizmetlerin tanıtımı, temel atma töreni ve açılış törenini gerçekleştirmek ve Geleneksel 29. Kaymak ve Eber Gölü Festivaline katılmak için 23 Ağustos 2013 Cuma günü ilçemize geliyor.
  Her fırsatta Bolvadin’e verdikleri önemi vurgulayan MHP Lideri kendisine yapılan daveti geri çevirmeyerek, festivalimizde Bolvadin’de olmayı kabul etmişti.
  Dr. Bahçeli 23 Ağustos’taki ziyaretinin ilk bölümünde saat: 17.30 da Belediyemize gelecek ve burada Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık tarafından kendisine kısa bir brifing verilecek.
  Daha sonra Horan parktaki açılışı gerçekleştirecek olan Dr. Devlet Bahçeli, şenlik proğramı kapsamında da belediye hizmetlerinin açılışını yapacak.
  MHP Genel Başkanının Bolvadin’e gelecek olması nedeniyle çevre il ve ilçelerden çok sayıda misafirin de ilçemize gelmesi bekleniyor.

  Bu yıl Eber gölü Konferansı da yapılacak

  Bolvadin

  Kaymak ve Eber Gölü Festivali 23-24 Ağustos 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek.
  Ancak, 22 Ağustos 2013 günü düzenlenecek olan “Eber gölü ve Sorunları” konulu konferans 22 Ağustos 2013 Perşembe günü saat: 14.30 da Belediye sinemasında düzenlenecek.
  Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık ” Geçtiğimiz yıl festival kapsamına alıp, şenliğimizin ismine eklediğimiz Eber gölü bizim en hassas gösterdiğimiz değerlerden birisidir. Perşembe günü ilçemizin pazarı olması nedeniyle çevre yerleşim birimlerinden yoğun vatandaş katılımı olmaktadır. Bu nedenle konferansı bir gün önceye, yani 22 Ağustos Perşembe gününe aldık. Çok faydalı bir çalışma olacağına inanıyorum” dedi.

  Yemek Yarışmasına Yoğun Talep

  Bolvadin

  29.Kaymak ve Eber Gölü Festivali kapsamında yapılan yemek yarışmaları vatandaşlarımızdan yoğun talep görmeye devam ediyor.
  Yaprak sarma ve kaymaklı gelin baklavası kategorilerinde yapılacak olan yarışmaların şartnameleri belediye tarafından açıklanmasıyla birlikte başvuru sayısı gün geçtikçe artarak devam ediyor.
  İki kategori de yapılacak olan yarışma 24 Ağustos Cumartesi günü Bolvadin Belediye Sinemasında saat 17:00'de jüri huzurunda yapılacaktır.

  "Bolvadin'e verdiğiniz önem için teşekkür ederim"

  Bolvadin

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin 11 Ağustos 2013 Pazar günü Tatarlı ve Haydarlı beldelerine yaptığı ziyaret kalabalık bir vatandaş topluluğunun katılımıyla gerçekleşti.
  Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık’ın da hazır bulunduğu gezilerde Genel Başkan, Başkan Nazmiye Kılçık’tan Bolvadin ve Belediye çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.
  Dr. Bahçeli ile uzun süre görüşme imkanı bulan Belediye Başkanı, 23 Ağustos’ta yapılacak Geleneksel Kaymak ve Eber Gölü Festivaline katılacaklarından dolayı kendisine bir kez daha teşekkür ederek, ilçemizde misafir etmekten mutluluk duyacaklarını belirtti ve ilçemize verdikleri önem için teşekkür etti.

  Pankartlarla da kutladık

  Bolvadin Bolvadin

  Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık bayram kutlamasında bilboard ve pankartları kullandı.
  Şehrin muhtelif bölgelerine asılan 10 pankarta çalışmalar vurgulanarak, ilçe halkının bayramları tebrik edildi.
  Bolvadin Bolvadin

  Birlik ve beraberlik vurgu-sunun yapıldığı görsel çalışmalar ayrıca bayram mesajı olarak bilboardlarda da yayınlandı.

  Anket