Ana Sayfa   Bolvadin   Belediyemiz   Önemli Bilgiler   Bilgi edinme   İletişim

Başkandan


Başkanın Mesajı

Değerli Bolvadinliler
Bolvadin'imizin en önemli sorunlarının temelinde, Bolvadin'de doğan, Bolvadin'de büyüyen gençlerimizin, Bolvadin'de iş ve aş bulamaması vardır.
 • devamı...
 • Belediye Email Listesi

  Belediyemiz Hizmetlerinden Haberdar Olmak İstiyorsanız E-mail Listemize Üye Olunuz  Kaçak Su Sondajı durduruldu

  Bolvadin

  Yapılan şikayetleri dikkatle değerlendiren Belediyemiz ekipleri ilçemizde yapılan kaçak su sondajlarına da anında müdahale ediyor.
  Yasalar gereği sondaj yapılmaması gerektiği halde su sondajı yapılanların bu faaliyeti durdurulurken, durum tespitinden sonra ilgili makamlara bilgi veriliyor.

  Çınaraltı Park-Kafenin ihalesi yapıldı

  Bolvadin

  Belediyemize ait çarşı merkezinde bulunan Çınaraltı Park-Kafenin ihalesi bugün (28.05.2014) yapıldı.
  Encümen huzurunda ve halka açık olarak yapılan ihaleyi 1 yıllık 104.000. TL + KDV bedelle Kemal Kitapsever isimli katılımcı kazandı.
  Açık artırma usulü ile yapılan ihaleye 6 talipli katıldı.

  Bolova’da su sorunu yaşanmayacak

  Bolvadin

  Bolova Toplu Konutlarının olduğu bölgedeki su sorunu ortadan kaldırılıyor.
  Belediye Başkanı Fatih Kayacan’ın talimatıyla gerçekleştirilen çalışma sonucunda bu bölgede uzun zamandır yaşanan su sorununun tamamen ortadan kaldırılacağı belirtildi.
  Su İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen hat döşeme faaliyetinin tamamlanmasıyla birlikte bilhassa yaz günlerinde sıkça şikayet edilen yüksek katlara su basıncı azalmasının giderileceği açıklandı.
  Daha önce Bolova Yönetiminin depo sistemiyle su vermesi nedeniyle yaşanan yosunlaşma gibi sorunların da bir daha yaşanmayacağı ifade edildi.

  Camilerde ilaçlama

  Bolvadin

  Belediyemiz ile Müftülüğün ortaklaşa yürüttüğü çalışma ile ilçede bulunan camilerde ilaçlama yapıldı.
  Mevsim itibariyle oluşabilecek haşere sorununu ortadan kaldırmak ve tedbir almak amacıyla yapılan ilaçlama çalışması sonucunda camilerin iç kısmında ve çevresinde yapılan ilaçlama çalışması ekiplerimiz tarafından yapıldı.

  Yakamoz Evlerde yeni uygulama

  Bolvadin

  Heybeli Termal Tesislerinde bulunan Yakamoz Evlerde yeni uygulama başlatıldı.
  Halktan gelen talepler dikkate alınarak mutfak araç ve gereçleri bu evlerde tamamlandı.
  Daha önceleri tüm mutfak malzemelerini kendileri götürmek zorunda kalan müşteriler şimdi sadece yiyecekleriyle gidiyor ve orada hazırlanan mutfak malzemelerini kullanıyorlar.
  24 villadaki bu değişiklik vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

  Yeni anketimiz yayında

  “Belediyemizin Uyguladığı İlanları SMS ileCep Telefonlarına İletme Sisteminden Memnun musunuz?” sorusunun sorulduğu anketimiz başlamıştır.
  Yandaki Anket Bölümünden anketimize katılarak lütfen görüşlerinizi bildiriniz.

  Başkan Eskişehir’deki Bolvadinliler ile buluştu

  Bolvadin

  Bolvadin

  Belediye Başkanı Fatih Kayacan, Başkan Yardımcısı Mustafa Kullap ve AK Parti İlçe Başkanı Musa Pektaş, Eskişehir Bolvadinliler Derneği’nin düzenlediği pikniğe katıldı.
  Bolvadinlilerin büyük ilgi gösterdiğe etkinliğe katılan Başkan Fatih Kayacan burada hemşehrilerimizle uzun süre sohbet etti.
  Pikniğe iştirak edenlere çalışmalarla ve yeni projelerle ilgili bilgi veren Belediye Başkanı “Sizlerle bir arada bulunmaktan mutluluk duydum. Dışarıdaki hemşehrilerimizin bu tür organizasyonlarla bir araya gelmesi kıvanç verici. Derneğimizi bu başarılı etkinlikten dolayı kutluyorum” dedi. Bolvadin

  Bolvadin

  Bolvadin


  Cenaze ilanları ve Belediye duyuruları için İLAN yaz gönder

  Bolvadin

  Bolvadin Belediyesi tarafından başlatılan duyuru ve cenaze ilanlarını SMS ile iletme sistemine ilgi her geçen gün artmakta.
  Belediyenin bildirimlerini ve ilçedeki cenaze duyurularını CEP TELEFONUNDAN almak isteyen vatandaşlarımızın İLAN yazıp, 0544 6125234 nolu telefona göndermeleri yeterli oluyor.
  Bu şekilde sisteme kayıt edilen aboneler ek bir ödeme yapmadıkları gibi, ilanları en kısa sürede cep telefonlarından okuma imkanına da sahip oluyorlar.
  Bu sistemde bugüne kadar oluşan abone sayısının yaklaşık 3000 olduğu belirtildi.

  Çalışma Platformundan Başkana Başarı Dileği

  Bolvadin

  İstanbul’da faaliyet gösteren Bolvadin Çalışma Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Köseer ve beraberindekiler, hafta sonu ilçemize gelerek Belediye Başkanı Fatih Kayacan’ı ziyaret etti.
  ”İstanbul’da bulunan hemşehrilerimizden Başkana selam ve başarı tamennilerini getirdiğini” söyleyen Platform Başkanı Ercan Köseer’le bir süre sohbet eden Başkan Kayacan ”Tüm Bolvadinlilere sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Gönlümüz onlarla beraberdir” dedi.

  ÖNEMLİ UYARI !

  Bolvadin

  Derinkuyu kullanan ve ilçe kanalizasyonuna bağlantısı bulunan iş yeri ve işletmelerle kuruluşların Atık Su Aboneliği için 30.05.2014 tarihine kadar Belediyemize müracaat etmeleri gerekiyor.
  Yapılan denetimlerde abone olmadıkları tespit olunan mükelleflere Çevre Kanunun 20. Maddesi uyarınca 10 bin 553 TL (ONBİNBEŞYÜZELLİÜÇ LİRA) idari para cezası uygulanması yasa gereği mecburidir.
  Konut, işyeri, İşletme ve Kuruluşların cezai işleme maruz kalmamaları için gerekli hassasiyeti göstererek, abone başvurusunda bulunmaları istendi.
  Diğer taraftan atık sularını kanalizasyona bırakan bazı sektörlerden ise ÖN ARITMA yaptırmaları istenerek, bu zorunluluğu taşıyan üreticilerle toplantı yapılıyor.
  İlçede Mandıracılıkla iştigal eden meslek sahipleriyle ilk toplantıyı yapan Belediye Başkanı Fatih Kayacan, Ön Arıtma konusunda bir an önce faaliyete geçmelerini istedi.
  Diğer meslek gruplarıyla da önümüzdeki günlerde toplantı yapılacağı belirtildi.

  Anket