Ana Sayfa   Bolvadin   Belediyemiz   Önemli Bilgiler   Bilgi edinme   İletişim

Başkandan


Başkanın Mesajı

Değerli Bolvadinliler
Bolvadin'imizin en önemli sorunlarının temelinde, Bolvadin'de doğan, Bolvadin'de büyüyen gençlerimizin, Bolvadin'de iş ve aş bulamaması vardır.
 • devamı...
 • Belediye Email Listesi

  Belediyemiz Hizmetlerinden Haberdar Olmak İstiyorsanız E-mail Listemize Üye Olunuz  Temizlik işlerinden uyarı

  BolvadinBelediye Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada çöplerin düzenli toplanabilmesi için vatandaşlarımızın da destek vermesi gerektiği bildirildi.
  Temizlik İşleri Müdürü Eyüp Totu ”Sağlıklı ve temiz bir Bolvadin’de yaşanabilmesi için; vatandaşlarımızın evsel atıklarını poşetleyerek çöp konteynerlerinin içine bırakması gerekiyor. Diğer taraftan kalorifer ve soba külleri ile bahçe atıklarının ise konteyner dışına bırakılması halinde ekiplerimiz temizlik çalışmalarını daha süratli ve daha kolay gerçekleştirecektir” dedi.

  “Mutlu, sağlıklı ve hayırlı yıllar dilerim”

  Bolvadin Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık 2014 yılı için yaptığı açıklamada “Tüm insanlığa mutlu, hayırlı ve sağlıklı bir yıl diliyorum” dedi.
  Belediye Başkanı 2013 yılında çok başarılı çalışmalar yapıldığının altını çizerek ”Belediye olarak 2013 yılında ortaya koyduğumuz performans halkımız tarafından takdirle karşılanmakta. Bize destek veren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.
  Başkan Nazmiye Kılçık ”Dünyada ve ülkemizde yaşanan sorunların ortadan kalktığı, kardeşlik ve dostluğun hakim olduğu bir yıl temennisiyle tüm halkımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum”dedi.

  Kış manzaraları büyülüyor

  Bolvadin

  Bolvadin

  Bolvadin’de sert geçen kışın vatandaşlarımıza sorun yaratmaması için Belediye üzerine düşen tüm tedbirleri alıyor.
  Kar yağışlarında tuzlama yapabilmek amacıyla gerekli stoğun hazırlandığı belirtilirken sabah saatlerinde oluşan görüntüler ise ilçeye adeta bir kartpostal havası getiriyor.
  Bilhassa fotoğraf meraklılarının ilgiyle takip ettiği kış manzaraları sanal medyada da yoğun beğeni topluyor.
  Bolvadin

  Bolvadin

  Baca Temizliği konusunda hassas olunmalı

  Bolvadin

  Belediye İtfaiye Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada vatandaşlarımızın baca temizliği konusunda gerekli hassasiyeti göstermesi istendi.
  Ülkemizde sıkça yaşanır hale gelen soba zehirlenmesi ile ilgili tedbirin mutlaka alınmasını isteyen yetkililer, bu konuda da en önemli dikkatin baca temizliğinin düzenli yapılması olduğunu vurguladılar.
  Oldukça sert geçen kış mevsiminde üzücü olaylar yaşanmaması için tüm halkımızın gerekli özeni göstermesi istendi.

  Zafer Kalkınma Ajansı Proje Teklif Çağrı İlanı

  Bolvadin

  Zafer Kalkınma Ajansı tarafından toplam bütçesi 27 milyon TL olan 2 yeni mali destek proğramı başlatıldığı belirtildi.
  Yan taraftaki butona basarak geniş bilgi alabileceğiniz projeler için Zafer Kalkınma Ajansına müracaat edilmesi gerekiyor.

  2008 yılında yapılan çatılar yenilenecek

  Bolvadin

  Bolvadin

  2008 yılında yapılan büyük havuzların çatılarının yenileneceği belirtildi.
  Özensiz yapıldığı belirtilen çatı bağlantılarında kopmaların olduğu ve bu nedenle hem kadınlar büyük havuzda, hem de erkekler büyük havuzda bulunan çatıların yenilenmesi için ön çalışmaların başladığı bildirildi.
  Tesis yetkilileri yenileme çalışmasını bir an önce tamamlayarak, yeni sezona yetiştireceklerini ifade ettiler.

  Büyük havuzlarda bakım ve onarım

  Bolvadin

  Bolvadin

  Kış mevsimi nedeniyle olu-şan boşluktan yararlanılarak büyük havuzlarda bakım ve onarım çalışmaları başlatıldı.
  Çeşitli nedenlerle oluşan yıpranmaları ortadan kaldırmak ve yeni sezona sağlıklı bir şekilde girebilmek amacıyla başlatılan tamir ve boya çalışmalarının kısa sürede tamamlanacağı ifade edildi.
  Kapı ve pencerelerin elden geçirildiğini belirten yetkililer, soyunma kabinlerinde de boya çalışması yapıldığını belirttiler.

  25 tonluk tank yapıldı

  Bolvadin

  Heybeli Termal Tesislerinde ihtiyaç olan 25 tonluk sıcak su tankı yapıldı.
  Yeni Yakamoz Evlerinin arkasındaki alanda yapılan binaya yerleştirilen tankın bu bölgedeki villalara hizmet vereceği belirtildi.
  25 tonluk sıcak su tankının devreye girmesiyle birlikte bu bölgedeki villalarda herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağı açıklandı.

  Dikkat! Belediye Başkanlığından İlan

  Bolvadin

  Soğuk hava nedeniyle, su boruları ve sayaçlarında donma oluştuğu ve abonelerimizin saatlerini söktürerek ara borusu taktıkları görülmektedir.
  Ara borusu ile su kullanımı kaçak kullanıma girdiğinden cezai işleme tabidir.
  Abonelerimizin sularının donmasını engellemek için önlem almaları, saatlerinin sökülmesi gerektiğinde ise Belediyemiz Su İşleri Müdürlüğüne bildirmeleri gerekmektedir.
  Tüm vatandaşlarımıza önemle duyurulur.

  Pancar üreticileri kendilerine destek veren Başkanı unutmadı

  Bolvadin

  Bolvadin

  Bolvadinli pancar üreticileri görev süresince kendilerini yalnız bırakmayan ve destek veren Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık’a bir teşekkür yemeği verdiler.
  Üreticiler adına bir konuşma yapan Himmet Kantarcı ”Sayın Başkanımız bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Taleplerimizi yetkililere ulaştırırken hep yanımızda oldu. Pancar üreticilerini sahiplendi. 40 bin ton olan pancar kotamız Başkanımızın da gayretleriyle 110 bin tona kadar yükseldi. Biz kendisine ve Belediye Personeline teşekkür ediyoruz” dedi.
  Başkan Nazmiye Kılçık ise kendisine takdim edilen plaketin özel bir anlamı olduğunu vurgulayarak “Bolvadin’in bütün kesimlerine olduğu gibi pancar üreticilerimizin de yanında olduk. Onların sorunları sahiplenip, ilgililere ulaştırılmasında üzerimize düşeni yaptık” dedi.

  Anket