Ana Sayfa   Bolvadin   Belediyemiz   Önemli Bilgiler   Bilgi edinme   İletişim

Başkandan


Başkanın Mesajı

Değerli Bolvadinliler
Bolvadin'imizin en önemli sorunlarının temelinde, Bolvadin'de doğan, Bolvadin'de büyüyen gençlerimizin, Bolvadin'de iş ve aş bulamaması vardır.
 • devamı...
 • Belediye Email Listesi

  Belediyemiz Hizmetlerinden Haberdar Olmak İstiyorsanız E-mail Listemize Üye Olunuz  “Eylül Kafe” Meclisten geçti

  Bolvadin

  Belediyemizin iki yıl önce tamamlayarak hizmete koyduğu Horan Neşe Kafe’den sonra, şimdi de Eylül Kafe için hazırlıklar başladı.
  Su deposunun bulunduğu bölüme inşa edilecek olan Eylül Kafe, yap-işlet-devret modeliyle yapılacak ve kısa sürede bitirilerek, halkımızın kullanımına sunulacak.
  20 yıl süreyle kiralanacak olan Eylül Kafe’de kapalı alan, çocuk oyun alanı, peyzaj düzenlemesi yapılacak, ayrıca mevcut su deposunda yapılacak tadilatla da burada Bolvadin’in girişine yakışan bir görsellik sağlanacak.
  Bolvadin'in Kurtuluş Bayramını çağrıştırması nedeniyle isminin "Eylül" olması düşünülen Kafenin ihaleye çıkartılması için gerekli hazırlıkların başladığı bildirildi.

  “Sizler başımızın tacısınız”

  Bolvadin

  1 Ekim Yaşlılar Haftası nedeniyle Belediye Başkanını ziyaret eden Huzurevi sakinleri, Başkan Nazmiye Kılçık’a çiçek verdiler.
  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Belediye Başkanı ”Sizler bizim tecrübe kaynağımız ve başımızın tacısınız. Bugüne kadar sizler bizlere yol gösterici oldunuz, gençlere yön verdiniz ve büyüklüğünüzü her fırsatta gösterdiniz. Şimdi sıra bizim sizleri mutlu etmemizde. Belediye olarak isteklerinize her zaman hazırım”dedi.

  “Fedakarlıkları ile örnek oluyorlar

  Bolvadin Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık İtfaiyeciler haftası ile ilgili yaptığı açıklamada “Hayat kurtarmak için, hayatlarını ortaya koymaktan çekinmeyen itfaiyeci kardeşlerimi tebrik ediyorum. Onlar fedakarlıkları ile herkese örnek olmaktadır”dedi.

  “Çalışma şartlarını düzelttik, bölgenin en güçlü aracını aldık”

  Göreve geldikten sonra tüm belediye personelinin olduğu gibi itfaiye çalışanlarının da görev yapmalarını kolaylaştırmak amacıyla gerekeni yaptıklarını belirten Başkan Nazmiye Kılçık “28 metrelik, bölgede bulunmayan aracı müdürlüğümüze kazandırdık. Sosyal haklarını düzenli vermekteyiz. Çalışma şartları uygun olduğu için arkadaşlarımız da memnun” diye konuştu.

  Meclis Toplantısı 2 Ekim'de

  Belediye Meclisinin Ekim Ayı olağan toplantısı 2 Ekim 2013 Çarşamba günü gerçekleştirilecek.
  Saat: 21.00 de başlayacak toplantının gündem maddeleri şu şekilde.

  1-) İlçemizin Felfeli mevkii 86 pafta, 68 ada, 5 nolu parselin imara açılmasına ilişkin İmar Komisyonu tarafından sonuçlandırılan, İmar Komisyon raporunun Belediye Kanununun 18/c ve 24. maddelerine istinaden görüşülmesi.
  2-) İlçemizin Görelek mevkii 148 pafta, 438 ada, 49 nolu parselin Akaryakıt ve LPG İstasyonu yapılması amacıyla alınan kurum görüşleri doğrultusunda ilave imar planının hazırlanmasına dair İmar Komisyonu tarafından sonuçlandırılan, İmar Komisyon raporunun Belediye Kanununun 18/c ve 24. maddelerine istinaden görüşülmesi.

  devamı

  Tarafsız, çalışkan ve ilkeli… İşte Bolvadin Belediyesi!

  Bolvadin Bolvadin

  Bolvadin; tarihinin en yoğun Belediye çalışmalarına tanık oluyor.
  Bugüne kadar hem ekonomik sıkıntılardan, hem de ilçedeki doğalgaz çalışmalarının sürekli aksamasından dolayı gerçekleştirilemeyen pek çok hizmet, şimdi hiçbir engel dikkate alınmadan yerine getiriliyor.
  Siyasi muarızların tenkit ve kasıtlı eleştirileri dikkate almadan çalışıldığını belirten Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık “Tek hedefimiz, bu güzel ilçeye hizmet etmektir. Kim ne derse desin, nasıl düşünürse düşünsün bizim önceliğimiz Bolvadin halkının huzur ve rahatını temin etmektir. Çalışma prensibimiz budur ve bugüne kadar da bu prensip doğrultusunda hareket ettik” dedi.
  Bolvadin Bolvadin

  Şehrin her köşesi şantiye gibi

  Belediyemiz tarafından 2013 yılının “Yol yapım yılı” ilan edilmesi ve bunun akabinde gerçekleştirilen çalışmalar, verilen sözlerin yerine getirildiğinin belgesi olarak kabul ediliyor.
  Halkımız tarafından da takdir toplayan çalışmalar sonucunda şehrin her köşesi adeta şantiye görünümü aldı.
  Ağılönünden, Bağlarbaşına, çarşı merkezinden, diğer mahallelere kadar pek çok bölgede, bordür, asfalt, parke taş gibi çalışmaların gerçekleştiğini belirten yetkililer, sezonu en iyi şekilde değerlendirdiklerini ifade ediyorlar.
  Son yılların en yoğun yol yapım çalışması ilçe gündeminde

  Bolvadin Bolvadin

  Bolvadin’de son yıllarda yaşanan en yoğun yol yapım çalışması ilçenin gündemine damga vururken, yapılan bu çalışmaların düzenli ve insanları mağdur etmeden gerçekleşmesi de takdir toplayan bir diğer husus.
  Bilhassa doğalgaz çalışmaları nedeniyle aksayan ve ertelenmek zorunda kalan bu faaliyetlerin seri bir şekilde, “2013, yol yapım yılı” hedefine uygun bir şekilde devam ettiriliyor.
  Bu çalışmaların hava şartları paralelinde sezon sonuna kadar, aralıksız devam edeceğini açıklayan yetkililer, daha önce planlanan tüm cadde ve sokakların bitirileceğini ifade ettiler.

  Belediyespor haftayı galibiyetle kapattı

  Bolvadin

  Afyon Süper Amatör Ligde mücadele eden Bolvadin Belediyespor haftayı galibiyetle kapatarak, ilçedeki sporseverleri sevindirdi.
  Geçtiğimiz yıl süper lige çıkan takımımız düzenli çalışmalar ve iyi transferle başladığı sezonda iddialı bir görünüm çiziyor.
  Beyyazısporu sahasında ağırlayan takımımız müsabakadan 2-1 galibiyetle ayrıldı ve ikinci haftada puanını 4’e çıkardı.

  “Her yeni tesis bizleri mutlu eder, Avşar’ı bir kez daha kutluyorum”

  Bolvadin Bolvadin

  Avşar A.Ş. tarafından Bolva-din’de kurulan “Aliminyum 1. Kısım Tesisleri” nin açılışına katılan Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık, burada yaptığı konuşmada “Bolvadin’e yapılacak her yeni tesis bizlere büyük mutluluk verir. Bugüne kadar ilçemize hem ekonomik, hem istihdam olarak büyük katkıları olan Avşar’ı bu nedenle bir kez daha kutluyorum” dedi.
  Bolvadin Bolvadin

  Yönetim Kurulu Başkanı Raşit Tabak’ın araştırmacı, yenilikçi ve dünya piyasası ile rekabetten asla kaçın-mayacak kadar cesur bir yatırımcı olduğunun altını çizen Başkan Nazmiye Kılçık ”Aynı zamanda iyi bir aile babası olan Raşit Bey kazandığını kendi memleketinde değerlendiren ve Bolvadin’deki yatırımları ile yüzlerce insana ekmek kapısı sağlayan kişiliği ile de takdir ve teşekkür edilmesi gereken bir insandır” diye konuştu.
  Mükemmel bir organizasyonla gerçekleşen açılış törenine Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun yanı sıra Milletvekili Halil Ürün, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Bolvadin Kaymakamı Osman Nuri Canatan, İlçe Garnizon Komutanı J.Üstğm Çağlar İlden, İlçe Emniyet Müdürü Aliihsan Güngör, siyasi parti başkanları, çok sayıda sivil toplum örgütü başkan ve temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

  Bolvadin Belediyesinden yeni öğrencilere : HOŞGELDİNİZ ŞÖLENİ

  Bolvadin Bolvadin

  Belediyemiz, 2013-2014 öğ-retim yılı için ilçemize gelen öğrencilerle bir araya geldi.
  Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık’ın isteği üzerine düzenlenen ve geniş bir katılımla gerçekleşen 1. GENÇLİK FESTİVALİ Horan Kafede yapıldı.
  Proğrama İlçe Kaymakamı Osman Nuri Canatan, Belediye Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık, İlçe Garnizon Komutanı J.Üstğm. Çağlar İlden, İlçe Emniyet Müdürü Aliihsan Güngör ve MHP İlçe Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu’nun yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
  Bolvadin Bolvadin

  Yerel Sanatçı Yusuf Aydınkan’ın birbirinden güzel şarkılarıyla coşan ve gece boyu eğlenen öğrencilere hitaber bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık ”Sizler bizim misafirimiz değil, çocuklarımızsınız. Belediye olarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da sizlerin yanında olmaya, sorunlarınızı çözmeye devam edeceğiz. Bolvadin’de kalacağınız süre içerisinde eğitiminiz için elimizden gelen katkıyı yapacağımızı bilmenizi istiyor ve ilçe halkım adına sizlere memleketimize hoş geldiniz diyorum” dedi.

  ‘Gençlik Festivali’ yarın

  Bolvadin Bolvadin Belediye Başkanlığı ile Bolvadin Kent Konseyi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Gençlik Festivali’ yarın yapılacak.
  Meslek Yüksek Okulu ile Bolvadin halkının kaynaşmasını sağlamak ve diyaloglarını artırmak amacıyla gerçekleştirilecek olan proğram Horan Neşe Kafede düzenlenecek.
  Saat: 17.00 de başlayacak olan proğramda yerel sanatçıların konserinin yanı sıra, bükme ikramı da yapılacak.
  ‘Gençlik Festivali’ne tüm öğrencilerimiz ve halkımız davetlidir

  “Balık ölümleri korkunç dereceye ulaşmakta”

  Bolvadin Bolvadin

  Develi Akarçayı’nda son günlerde gözlenen balık ölümleri ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık ”Esrarengiz balık ölümleri korkunç dereceye ulaşmaktadır”dedi.
  “Yaşanan bu olayın görmezden gelinemeyecek kadar tehlikeli olduğunu” vurgulayan Belediye Başkanı ”Katliam boyutuna ulaşan bu durumun yetkililerce acilen incelenmesi gereklidir. Yoksa Eber Gölü ve burada yaşayan canlılar için iş işten geçmiş olacaktır. Binlerce balığın ölü bir halde Akarçayda bulunması, diğer canlılar için de aynı tehdidin var olduğunu gösteriyor. Eber Gölünün bölgemiz için hayati konumda olan bir doğal güzellik olduğunu düşünürsek, artan bu tehlikenin bir an önce sona erdirilmesi gerekiyor” diye konuştu.

  Akarçay’da inceleme yaptılar

  Bolvadin Bolvadin

  Ölü balık örnekleri ve su örnekleri alan Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Hasan Kalyoncu ile Başkan Nazmiye Kılçık, Akarçay’da inceleme yaptılar.
  Yaşanan bu olayın, gelecekte çok daha büyük vahim hadiselere neden olmaması için ilgililere bilgi verileceği belirtildi.

  devamı

  Anket