Ana Sayfa   Bolvadin   Belediyemiz   Önemli Bilgiler   Bilgi edinme   İletişim

Başkandan


Başkanın Mesajı

Değerli Bolvadinliler
 • devamı...
 • Belediye Email Listesi

  Belediyemiz Hizmetlerinden Haberdar Olmak İstiyorsanız E-mail Listemize Üye Olunuz  "Çanakkale bir destandır, dünyaya bağımsızlık hasretini öğreten ibretlik bir savaştır"

  Bolvadin

  Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık Çanakkale Zaferi’nin 98. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajda Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık “Bazen kelimeler yetersiz kalır duyguları anlatmaya işte o anlardan birisi de Çanakkale Destanı’dır. Aziz milletimiz ülkemizi ele geçirmek isteyen iç ve dış güçlere karşı kahramanca mücadele ederek canlarını bizim için feda etmişlerdir.
  Ülkemizin yeniden bir Çanakkale Savaşı daha yaşamamasını dilerken bugünde aynı durumda kalsak yine vatanımızı canımız pahasına savunacağımızdan hiçkimsenin şüphesi olmasın.
  Türk Milleti için önem arz eden bu günde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun. Bu vesileyle Türk Tarihinin dönüm noktalarından birisi olan Çanakkale Zaferi'nin 98. yıldönümünü kutlarım.”
  dedi.

  18 Mart'ta Kapalı Spor Salonunda buluşalım

  Bolvadin

  Belediyemiz tarafından 18 Mart 2013 Pazartesi günü “Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Proğramı” düzenlenecek.
  Türk tarihinin önemli zaferlerinden olan Çanakkale’yi genç nesillere hatırlatmak ve Şehitlerimizi yad etmek için böyle bir organizasyon yaptıklarını belirten Başkan Nazmiye Kılçık ”Verilen mücadelenin, çekilen acının ve zorlukların mutlaka yeni nesle anlatılmasının yanı sıra bize bağımsızlığımızı kazandıran tüm şehitlerimizi rahmet ve hayırla yad etmek için bu proğrama bütün halkımızı bekliyoruz”dedi.
  Proğramda zafer türkülerinin yer alacağı Halk Müziği konseri, Şiir dinletisi, Tasavvuf musikisi ve sema gösterileri yer alacak.Proğram saat:19.00 da Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek.

  Heybeli Termal’in ihale şartnamesi açıklandı

  Bolvadin

  Mart toplantısında Belediye Meclisi tarafından karar altına alınan “Heybeli Termal Tesisleri’nin Uzun Süreli Kiralanma” ihalesi ile ilgili şartname açıklandı.
  Kiralama ilgili yan tarafta yayınlanan şartnameyi okuyarak veya Kaplıca Müdürlüğü (0.272.6125234/119 nolu telefonla) geniş bilgi alınabileceği belirtildi.

  Lodos korkuttu, Belediyeden uyarı anonsu yapıldı

  Bolvadin

  Saatteki hızı 26 kilometreyi bulan lodos ilçemizde tedirginlik yarattı.
  Belediyemiz tarafından akşam saatlerinde yapılan anonslarla vatandaşlarımız bilhassa soba zehirlenmelerine karşı uyarılırken, şiddetli lodosun bazı çatılardan kiremit uçurduğu ve çarşı camiindeki cenaze namazı alanında bulunan brandalara da zarar verdiği tespit edildi.

  Ağılönü’ndeki park alanında hazırlıklar başladı

  Bolvadin

  Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık’ın talimatıyla yapılmasına karar verilen Ağılönü park alanı düzenlemesinde ön hazırlıklar başladı.
  Yol kenarında bulunan ve yaklaşık 6000 metre karelik bir alanı kapsayan park düzenlemesi için Belediyemiz Park ve Bahçeler Birimine bağlı ekipler tarafından ağaç dikimi ve sulama için gerekli zemin çalışmalarının yapıldığı belirtildi.

  "Bütün büyüklerimize saygı ve sevgilerimi sunuyorum"

  Bolvadin

  Yaşlılar Haftası nedeniyle bir açıklama yapan Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık “Bizler insanlarımızı yaşlı, genç olarak ayırmadan tümünü kucaklamamız gerektiğine inanıyoruz. Yaşlı olarak tabir edilen büyüklerimizi tecrübeli ve mutlaka görüşlerine başvurulması gereken insanlar olarak görüyoruz. Hayatlarını bizlere atalık yaparak geçiren bu değerlerimize saygı ve sevgilerimi sunuyor, ellerinden öpüyorum” dedi.

  Yeni anketimiz başladı

  Heybeli Termal Tesisleri ile ilgili yeni anketimiz sitemizde başladı.
  Belediye Meclisinin Mart ayı toplantısında oy birliği ile karara bağladığı tesislerin uzun süreli kiraya verilmesi konusunun sorulduğu anketimiz için sitenin sağ tarafındaki anketler bölümünde oy kullanabilirsiniz.

  Belediyenin 4 yıllık çalışmalarına büyük destek

  Bolvadin

  Sitemizde yayınlanan ve yaklaşık 3 ay devam eden anket sona erdi.
  “Belediyemizin 4 yıllık performansını değerlen-dirir misiniz?” sorusunun yöneltildiği ankete 1553 kişi katılırken, katılımcıların % 54’ü (832 oy) olumlu bulduklarını belirtti.
  664 kişi olumsuz ( % 43) görüş bildirirken, 57 katılımcı (% 4) yorumda bulunmadı.

  Başkan, sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutladı

  Bolvadin Bolvadin

  Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir dizi ziyarette bulunarak, sağlık çalışan-larını tebrik etti.
  Beraberinde MHP İlçe Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu ile Bolvadin.DR.H.İbrahim Özsoy Devlet Hastanesi Baştabibi Doğan Öztürk’ü makamında ziyaret eden Başkan Nazmiye Kılçık ”Şahsınızda tüm çalışanlarınızın Tıp Bayramını kutluyorum. Bugüne kadar başarıyla verdiğiniz sağlık hizmeti nedeniyle de halkımız adına teşekkür ederim”dedi.
  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti diye getiren Baştabip Doğan Öztürk ise ”Bolvadin Belediyesi ile çok iyi bir diyalog içerisinde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Kurumumuza ve çalışanlarımıza gösterdiğiniz ilgiden dolayı ben de şahsınızda Belediyemize teşekkür ederim” diye konuştu.
  Daha sonra İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Kandemir’i ziyaret eden Belediye Başkanı, burada da çalışanların Tıp Bayramını tebrik ederek ”Bir eczacı meslektaşınız olarak sağlık hizmetinde bulunan kardeşlerimin ne denli zorluklar yaşadıklarını en iyi bilenlerdenim. Bu nedenle sizleri ayrıca tebrik ediyorum” dedi.

  "Acımız büyüktür"

  Bolvadin Almanya’da meydana gelen yangın olayında hayatını kaybeden 8 vatandaşımızın tüm ülkenin olduğu gibi Bolvadinliler’in de yüreğini yaktığını söyleyen Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık şöyle konuştu:
  “Acımız büyüktür. 8 hemşehrimizin elim bir olay sonucunda hayatlarını kaybetmesi bütün Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de üzüntüye neden olmuştur. Vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum”dedi.

  Anket