Ana Sayfa   Bolvadin   Belediyemiz   Önemli Bilgiler   Bilgi edinme   İletişim

Başkandan


Başkanın Mesajı

Değerli Bolvadinliler
Bolvadin'imizin en önemli sorunlarının temelinde, Bolvadin'de doğan, Bolvadin'de büyüyen gençlerimizin, Bolvadin'de iş ve aş bulamaması vardır.
 • devamı...
 • Belediye Email Listesi

  Belediyemiz Hizmetlerinden Haberdar Olmak İstiyorsanız E-mail Listemize Üye Olunuz  Meclis toplantısı 6 Ağustos Çarşamba günü yapılacak

  Belediye meclisinin Ağustos ayı olağan toplantısı 6 Ağustos Çarşamba günü yapılacak.
  Saat: 21.00 de başlayacak olan toplantının gündemi şu şekilde :
  1-)İlçemiz Bağlarbaşı mahallesinde tapunun 145 pafta, 435 ada, 265 nolu parselin bulunduğu yapı adasındaki yapı yaklaşma sınırlarının yeniden düzenlenmesine dair hazırlanan imar plan değişikliğinin ve plan açıklama raporlarının 5393 sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesine istinaden imar komisyonuna sevkinin görüşülmesi.
  2-)2013 yılında düzenlenerek belirlenen İlçemizdeki kat artırım ücretleri ile ilgili 04.06.2014 tarih ve 07 sayılı meclis toplantısında alınan karara istinaden hazırlanan kat artırımına dair ücret tarifesinin tekrar değerlendirilmesi için, 5393 sayılı Belediye Kanununun 24. maddesine göre İmar komisyonuna sevkinin görüşülmesi.
  3-)Su İşleri Müdürlüğünce su sayacı söküp takma ücretinin, su kaçaklarının önlenmesi için geçici bahçe aboneliği yapılmasının ve ücretinin, 5393 sayılı Belediye Kanununun 18/f maddesine istinaden belirlenmesinin görüşülmesi.

  devamı

  Bakana coşkulu karşılama

  Bolvadin Bolvadin

  Orman ve Su İşleri Baka-nımız Prof.Dr. Veysel Eroğlu Ramazan Bayramı ziyareti ve halkımızla bayramlaşmak amacıyla ilçemize geldi.
  Beraberinde Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün ve bakanlık yetkilileri ile ilçemize gelen Bakan Eroğlu’nu İlçe Kaymakamı Osman Nuri Canatan, Garnizon Komutanı J.Üstğm. Çağlar İlden, Belediye Başkanı Fatih Kayacan, AK Parti İlçe Başkanı Musa Pektaş, Belediye meclis üyeleri ve kalabalık bir halk topluluğu karşıladı.
  Bolvadin Bolvadin
  Çınaraltı parktaki bayram-laşmada vatandaşlarla bir süre sohbet eden Orman ve Su İşleri Bakanı burada yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
  Daha sonra AK Parti Seçim Bürosu açılışını gerçekleştiren Prof.Dr.Veysel Eroğlu, açılıştan sonra ilçemizden ayrıldı.
  Bolvadin Bolvadin

  Bolvadin Bolvadin


  İndirimli erken rezervasyon için son 3 gün

  Bolvadin

  Heybeli Termal Tesislerinde erken rezervasyondan yararlanmak isteyenler için indirimli kampanyanın devam ettiği ve 3 gün sonra sona ereceği belirtildi.
  19 Eylül- 31 Aralık 2014 tarihlerini kapsayan indirimli kampanyada;
  Yakamoz evler (haftalık) 400 Lira
  300 evler (haftalık) 300 Lira
  400 evler (haftalık) 250 Lira
  500 evler (haftalık) 200 Lira ücretle rezervasyon yapılmakta.
  3 Ağustos Pazar günü sona erecek olan kampanyadan yararlanmak isteyenlerin 0 (272) 248 3636 numaralı telefona müracaat edebilecekleri bildirildi.

  Halkla Bayramlaşmaya Yoğun Katılım

  Bolvadin Bolvadin

  Bayramın 1. günü saat: 14.00 ile 17.00 arasında gerçekleştirilen halkla bayramlaşma proğramına yoğun katılım oldu.
  3 saat boyunca Belediye Başkanı Fatih Kayacan’ı makamında ziyaret eden Bolvadinliler, Başkanın ve diğer ziyaretçilerin bayramını kutladılar.
  Belediye çalışmaları ve Bolvadin üzerine yoğunlaşan sohbetlerin yapıldığı ziyaretler saat: 17.00 de sona erdi.
  Bolvadin Bolvadin

  Bolvadin Bolvadin

  Bolvadin Bolvadin

  Resmi Bayramlaşma Yapıldı

  Bolvadin Bolvadin

  Ramazan Bayramı proğramı dahilinde resmi bayramlaş-ma yapıldı.
  Öğretmenevinde başlayan bayramlaşma proğramı daha sonra Çocuk Esirgeme Kurumu ve Huzurevinde devam etti.
  İlçe Kaymakamı Osman Nuri Canatan, Garnizon komutanı J.Üstğm. Çağlar İlden, Belediye Başkanı Fatih Kayacan ve daire müdürlerinden oluşan protokol, Huzurevi proğramından sonra Belediye Başkanlık Makamına gelerek ziyaretçilerin ve belediye personelinin bayramını kutladılar.
  Saat: 14.00 itibariyle de Başkanlık makamında halkla bayramlaşma proğramı uygulanacak. Bu proğram saat: 17.00 ye kadar devam edecek. Bolvadin Bolvadin

  Bolvadin

  Belediyemiz tarafından yapılan düzenleme bitirildi ve Sıra Çeşmeler bayrama yetiştirildi

  Bolvadin

  Bolvadin

  Bolvadin’in simgelerinden olan Sıra Çeşmelerde düzenleme tamamlandı.
  Çarşı Camii yanında bulunan çeşmelerin oturma yerleri ile etrafında yapılan düzenleme çalışmaları bitirilerek, bayram öncesi tekrar faal hale getirildi.
  Önceki haliyle kullanılmasında sorun yaşanan Sıra Çeşmelerdeki düzenleme Belediyemiz Su İşleri Müdürlüğü tarafından kısa sürede tamamlandı.

  Kabristanda ücretsiz fidan dağıtımı yapıldı

  Bolvadin

  Bolvadin

  Belediyemiz tarafından temin edilen fidanlar ücretsiz olarak halka dağıtıldı.
  Ziyaret günü olması dolayısıyla şehir kabristanındaki yoğunluğu dikkate alarak yapılan fidan dağıtımı vatandaşlarımız tarafından memnuniyetle karşılandı.

  Yoksul ve yetimleri sevindirdiler

  Bolvadin

  Bolvadin

  Belediyemizin öncülüğünde yapılan Yoksul ve Yetim Çocukları Giydirme kampanyası beklenenden daha fazla ilgi gördü.
  Hayırseverlerin destek verdiği kampanyada ana sponsorluğu IC WAIKIKI firması üstlendi.
  1200 kıyafetle kampanyaya destek veren IC WAIKIKI firmasına tüm Bolvadinliler olarak gönülden teşekkür ediyoruz. Bolvadin’de ilk defa düzenli bir şekilde yapılan kampanyada, yine ilk defa çocuklarımız kendi beğendikleri kıyafetlerle bayrama çıkma sevincini yaşayacaklar.

  Kuraklığın sebep olduğu su sorununa çözüm

  Bolvadin Bolvadin

  Mevsimin oldukça kurak geçmesi ve yoğun tarla sulamaları nedeniyle meyda-na gelen su sorununun çözümü için Belediye Su İşleri Müdürlüğünce çeşitli tedbirler alınıyor.
  Çerkez Kuyusu olarak bilinen Karayokuş yolundaki su deposunda hissedilir derecede yaşanan sıkıntının ortadan kaldırılması için çalışma yapan Su İşleri Müdürlüğü ekipleri, bu kuyudaki derinliği 85 metreden 100 metreye çıkardı.
  Yağışların beklenilen düzeyde olmamasının da etken olduğu su seviyesindeki debi düşüşüne çözüm bulmak için böyle bir çalışma gerçekleştirildiğini belirten yetkililer “Kuyunun derinliğini 100 metreye çıkartarak daha yüksek debide su almaya başladık. İnşallah bundan sonra su sorunu yaşanmayacaktır” açıklamasını yaptılar.

  Kaldırımlar döşeniyor

  Bolvadin Bolvadin

  Belediyemizin İstasyon cad-desinde başlattığı kaldırım ve tretuvar düzenleme çalışmaları devam ediyor.
  İlçenin en işlek caddele-rinden olan bu bölgede geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen eski parkelerin sökülmesi ile birlikte yeni kaldırım döşeme çalışması başlatıldı.
  İhale ile yaptırılan bu faaliyetin tamamlanması ile birlikte uzun süredir yaşanan büyük sıkıntı ortadan kalkacak ve çok daha düzenli bir caddeye sahip olunacak.
  Kütüphane ile Toki arasındaki yolun tamamlanmasından sonra İkiler kavşağından kütüphaneye kadar olan bölüm de aynı çalışmayla tamamlanacak.

  Anket